Спецможливості
Новини

Аномальна посуха змусила НІБУЛОН розпочати збирання соняшнику відразу в трьох регіонах

29.08.2024
390
Аномальна посуха змусила НІБУЛОН розпочати збирання соняшнику відразу в трьох регіонах фото, ілюстрація
У зв’язку із аномальною посухою старт збирання соняшнику для «НІБУЛОНу» розпочався практично одночасно в трьох кліматичних зонах, а саме в Миколаївській, Черкаській та Житомирській областях. І хоча збирання в об’ємах іде майже синхронно, за урожайністю відрізняється майже вдвічі, зростаючи від півдня на північ.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Nibulon.
 
«Добре те, що на Миколаївщині ставку на соняшник не робили, використовуючи його як страхову культуру на полях, де взимку випав ріпак», – йдеться в повідомленні.
 
Таким чином через незначну кількість соняшнику на півдні погодна аномалія суттєво не вплинула на виробничі показники ефективності. Водночас у Черкаському кластері по соняшнику фіксується врожайність дещо нижче планової, а на Житомирщині є передумови вийти на планові показники. 
 
Крім того, виробничий підрозділ «НІБУЛОНу» почав збирання кукурудзи на Черкащині. Фіксується урожайність на 20% нижче планової, але практично в базисній вологості.
 
На перші числа вересня заплановано старт збирання кукурудзи й у Кам’янець-Подільському кластері, у той час як збирання кукурудзи та сої на Вінниччині та в центральній Житомирщині розпочнуть не раніше ніж за три-чотири тижні – тут ці культурі ще зелені та продовжують вегетацію. 
 
Олег Веселов, директор з агровиробництва, повідомив, що, незважаючи на погодні катаклізми й недобір урожаю, компанія матиме прибуток завдяки великій роботі щодо оптимізації технологічних  процесів і зменшення прямих витрат. 
 
Цей комплекс заходів дозволив зменшити собівартість виробництва та використання ресурсів. У наступному сезоні в компанії планують ще більше зменшити витрати на одиницю площі та збільшити частку технологій, які дозволяють заощаджувати вологу.

Інтерв'ю
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0