Спецможливості
Новини

Алжир збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни, — УЗА

19.08.2021
533
Алжир збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни, — УЗА фото, ілюстрація

Алжир у майбутньому збільшить імпорт українського зерна через кліматичні зміни, для цього країна погодилася наблизити свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів, зокрема до рівня інших країн Північної Африки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uga.ua.

Організація уточнила, що за підтримки українського Міністерства закордонних справ і посольства України в Алжирі провела напередодні онлайн-саміт із представниками уряду та профільних асоціацій Алжирської Народної Демократичної Республіки.

Під час саміту представники Алжиру зазначили, що країна в майбутньому збільшить обсяги імпорту зерна через зміну кліматичних умов, і Україна може стати його великим партнером у торгівлі зерновими.

«Сьогодні Алжир встановив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, який чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому, Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна до Алжиру. Минулого 2020/2021 зернового сезону Україна експортувала лише трішки більше ніж 200 тис. т зерна до Алжиру», — йдеться в повідомленні УЗА.

Асоціація зазначила, що в Україні недостатньо зерна, яке відповідає встановленим Алжиром обмеженням на утримання пошкоджених комахами зерен на рівні 0,5%. Збільшення цього показника до рівня 1%, як це затверджено в більшості країн-імпортерів пшениці з Північної Африки, могло б значно збільшити обсяг пропозиції для Алжиру з України. Так, наприклад, для Марокко та Єгипту цей показник лімітований у 1%, а для Тунісу він узагалі не лімітується.

Президент УЗА Микола Горбачов представив алжирській стороні потенціал і можливості України з виробництва й експорту зерна, а також зазначив, що двосторонню торгівлю зерном можна значно поліпшити, якщо алжирська сторона наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятих ринкових стандартів.

За даними УЗА, алжирська сторона погодилася обговорювати можливі зміни в тендерних процедурах, за результатами саміту сторони домовилися про проведення окремої зустрічі для обговорення та поглиблення співробітництва й торгівлі зерном.

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0