Спецможливості
Новини

Активний експорт кукурудзи спричинив підвищення цін

02.05.2024
445
Активний експорт кукурудзи спричинив підвищення цін фото, ілюстрація

Цього тижня закупівельні ціни на кукурудзу в Україні виросли ще на 3-4 $/т до 162-166 $/т або 7200-7400 грн/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі активного квітневого експорту та значних обсягів продажів на травень. Трейдери підвищують ціни за рахунок зменшення своєї маржі та зниження вартості фрахту та перевалювання у портах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Фермери зайняті сівбою, тому стримують продажі в очікуванні зростання цін, але вже за тиждень обсяг пропозицій може вирости.

У 2023/24 МР Україна експортувала 22,9 млн т із прогнозованих USDA 24,5 млн т кукурудзи, зокрема у квітні – 4,14 млн т, тоді як у попередньому сезоні ці показники склали 24,4 млн т та 2,1 млн т відповідно. У травні може бути експортовано ще 2,5-3 млн т кукурудзи, але трейдерам доведеться платити премію, щоб придбати ці обсяги.

Зниження цін на нафту на 3,5% найближчим часом посилить тиск на ціни кукурудзи та інших товарів, які використовуються у виробництві біодизеля, що на тлі збільшення пропозицій з Аргентини обмежить зростання цін на кукурудзу в Україні.

У США виробництво етанолу після 3-тижневого падіння виросло протягом 20-26 квітня на 33 тис барелів/добу до 987 тис барелів/добу. За даними Grain Crushings, у березні для виробництва етанолу було використано 11,9 млн т кукурудзи, що на 7,48% перевищує показник березня 2023 р та є найбільшим обсягом березня, починаючи з 2018 р.

Інтерв'ю
Директорка господарства, Аліна Ковальчук
ТОВ «Аліанд» — невелике сімейне господарство, що обробляє 280 га землі у Вінницькому, Козятинському, Липовецькому та Хмільницькому районах. Підприємство спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, сої, пшениці, ячменю та соняшнику.... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0