Спецможливості
Новини

Агросектор є третім за викидами парникових газів серед основних секторів економіки України

01.08.2021
721
Агросектор є третім за викидами парникових газів серед основних секторів економіки України  фото, ілюстрація

Агросектор є третім за викидами серед основних секторів економіки України та займає одну з ключових позицій в економіці України, забезпечуючи 9% ВВП, 18% зайнятості суб’єктів господарювання та 6% податкових надходжень, повідомляє прес-служба Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) та Центру економічного відновлення.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомляє про 50% зменшення викидів СО2 від сільського господарства з 1990 по 2019 рік. Нинішній показник викидів еквіваленту СО2 становить 42,5 млн тонн», — йдеться в повідомленні. 

За результатами моделювання експертів ЦЕВ було виявлено, що впровадження ініціатив НЕС 2030 та низки супутніх стратегічних документів у секторі сільського господарства збільшуватиме фактори, що впливають на викиди парникових газів: CO2-екв: +1,5%/рік; CO2: +0,2%/рік; CH4: + 1% / рік; N2O: +1,7%/рік. 

«Такі темпи росту у базовому сценарії збільшать викиди еквіваленту СО2 у 2030 році до 52 млн тонн. (+19% до 2020 року)», — додали в UBTA.

Таким чином, Українська асоціація бізнесу та Центр економічного відновлення пропонують наступні ініціативи для зменшення викидів парникових газів у агросекторі.

Базовий сценарій. Ключовими ініціативами є завершення реформи відкриття ринку землі, модернізація меліоративних систем на 1,2 млн га та збільшення до 2030 року обсягів державної підтримки с/г виробників. 

Консервативний сценарій. Консервативний сценарій передбачає інвестиції у впровадження технологій мінімального обробітку ґрунту на 50% придатних земель, що скоротить емісію від обробки ґрунтів та використання форм добрив із повільним або контрольованим вивільненням або інгібіторів нітрифікації, а також покращення раціону кормів галузі тваринництва для зменшення викидів парникових газів у СО2-еквіваленті від кишкового бродіння. 

Оптимістичний сценарій. Сценарій передбачає впровадження ініціатив у консервативному, проте на більшому масштабі у рослинництві та кращому (+10% до вартості) раціоні у тваринництві. 

«Фінансування обидвох сценаріїв у своїй більшості стане навантаженням для фермерів та аграріїв, тому інструменти державної підтримки для стимулювання їх впровадження повинні бути переглянуті та доповнені», — вважають експерти.

Інтерв'ю
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0