Спецможливості
Новини

Агролайфхак: принцип створення садозахисних лісосмуг

30.05.2017
12391
Агролайфхак: принцип створення садозахисних лісосмуг фото, ілюстрація

Перед закладанням промислового саду або ягідної плантації за 2-3 роки необхідно подбати про створення системи садозахисних лісових смуг, радять новачкам у групі Від інтенсивного садівництва до промислового бджолярства на Facebook.

Захисні лісові насадження можуть змінювати силу і швидкість вітру, знижувати втрату вологи рослинами і грунтом, послаблювати і запобігати впливу вітрів-суховіїв, посух, чорних бур. Взимку лісосмуги перешкоджають здуванню снігу, захищають дерева та ягідники від обмерзання і промерзання, навесні і влітку зменшують стік талих і сточних вод, змив і розмив грунту.

Садозахисні лісові смуги розділяють на галявинні, розташовані на межі саду, і вітроломаючі, що розташовані всередині саду на межах кварталів.

Галявинні лісосмуги рекомендується створювати трьох- і п'ятирядними. П'ятирядні доцільно створювати в степових зонах і з вітроударного боку у всіх зонах. Відстані при посадці 3 м між рядами і 2 м у ряду.

Садозахисні лісосмуги бувають двох типів. По краях великих садів висаджуються смуги лісу, що нагадують полезахисні слабкопродуваємі конструкції, а всередині садять вузькі 2-3-рядні швидкоростучі смуги алейного типу.

Горіхові сади потрібно обсаджувати системою поздовжніх і поперечних вітроломів. По зовнішніх межах створюються 2-3-рядні насадження ажурної конструкції, по межах кварталів 1-2-рядні ветроломи. Відстань між рядами 2,5-3,0 м, у рядах —1,5-5,0 м. Смуги закладаються з цінних, найбільш швидкозростаючих і біологічно стійких деревних порід, які не мають спільних із плодовоягідними культурами шкідників і хвороб.

Оптимальний склад порід, для полезахисних лісонасаджень і смуг:

1-й ряд: тополя канадська, липа;

2-й ряд: ясен, клен татарський;

3-й ряд: дуб, жовта акація;

4-й ряд: ясен, клен гостролистий;

5-й ряд: тополя канадська, липа;

6-й ряд: ясен, клен татарський;

7-й ряд: дуб, жовта акація.

До речі, в садозахисні насадження є сенс додати чагарники малини і смородини, які приманюватимуть птахів, що боротимуться з шкідниками лісонасаджень.

 

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Валерій Давиденко, народний депутат України
Чутки про відставку Кутового, підтримка кооперативного руху і малих виробників ці та інші актуальні питання propozitsiya.com погодився висвітлити народний депутат України Валерій Давиденко. 

1
0