Спецможливості
Новини

Агролайфхак: підготовка грунту і перевірка якості насіння

03.05.2017
2691
Агролайфхак: підготовка грунту і перевірка якості насіння фото, ілюстрація
Найголовніше в передпосівній обробці грунту - прибрати ущільнення землі і вирівняти поверхню поля, якщо в цьому є необхідність

Зараз у всіх регіонах України повним ходом йде посівна кампанія і їй передує не менш важлива робота з підготовки ґрунту. Найголовніше в передпосівній обробці грунту - прибрати ущільнення землі і вирівняти поверхню поля, якщо в цьому є необхідність. Детальніше про свій досвід розповів власник "Аграрної технологічної компанії" (АТК) Юрій Дробязко, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

За його словами, для досягнення хорошого результату зовсім не потрібно "винаходити велосипед" або гнатися за останніми новинками сільгосптехніки. З подібними завданнями відмінно впораються звичайні глибокорозпушувачі та культиватори. При цьому глибину розпушування потрібно встановлювати в залежності від рівня ущільненого шару. Наприклад, якщо ущільнення грунту знаходиться на глибині 22 см, то глибина розпушування повинна бути 26 см.

"Я прибираю ущільнення грунту за допомогою звичайного однофункційного глибокорозпушувача, а не комбінованого агрегату. Такий розпушувач коштує дешево, але досить довго служить і дає якісний результат. Якщо ж говорити про вирівнювання поля, то краще за все провести культивацію на великій швидкості під різними кутами. Не потрібно робити велику діагональ, краще невеликі кути і міняти їх кілька разів. Швидкість культиватора не повинна бути менше 10 км/год", - розповів Ю. Дробязко.

Також експерт зазначив, що провести хорошу культивацію краще, ніж орати поле, оскільки оранка - досить дорогий процес, після якого поле ще більше потребує вирівнювання. І це стосується в однаковій мірі соняшнику, сої, кукурудзи та пшениці.

У сівбі культур дуже багато важливих нюансів. В першу чергу, майбутній урожай залежить від якості посівного матеріалу. І вірити на слово виробникові недостатньо. Можна провести аналіз в лабораторії, але результат не завжди буде відображати реальну картину. Тому Ю. Дробязко рекомендує особисто перевірити схожість насіння.

Для аналізу в домашніх умовах необхідно купити розсадні касети, китайські фотолампи і стелажі. Для посіву потрібно використовувати грунт з полів, де плануєте сіяти певну культуру. Далі посійте в розсадні касети 100 насіння на глибину 6 см, полийте водою і поставте під лампи на 10 днів. Цього часу вистачить, щоб побачити, наскільки проросли рослини.

"Через 10 днів ми дістали ці касети, промили всі проростки і сфотографували. Таким чином, ви неозброєним оком бачите, яка схожість не тільки в цифрах, але і в якості рослин. При однаковій лабораторній схожості у вас на практиці може прорости від 30% до 60% насіння. На це може вплинути фузаріоз, будь бактеріоз. Але, що б це не було, сіяти це насіння не можна", - переконаний Ю. Дробязко.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0