Агролайфхак: основи промислового вирощування смородини
Для вирощування смородини придатні далеко не всі регіони України. Це культура не теплого клімату, її недоцільно вирощувати на Півдні. Багато хто з початківців впевнений, що культурі потрібно лише забезпечити полив, але проблема і в температурі – смородина любить холодну, сніжну зиму і помірне літо. Її коренева система боїться перегрівання ґрунту. Про основні помилки, які роблять початківці, розповів Юрій Качунь, який очолює напрямок ягідництва в "Агроспецгоспі", пише propozitsiya.com.
Фахівець зазначає: для початківців важливо визначитися з сортами різного терміну дозрівання. Це облегшує як і збір, так і подальшу реалізацію продукції.
Друга помилка - не відповідно підготовлена ділянка. Часто беруть землю і, не підготувавши її, садять смородину. Землю треба окультурити, надважливо позбутися бур'янів, якщо вона тривалий час не оброблялася. Проаналізувати склад, бо смородина добре відгукується на ограніку, - радить Ю. Качунь.
"Тим, хто звертається до нас за досвідом, пропонуємо спочатку спробувати вирощування на малій ділянці, надаємо можливість подивитися на посадковий матеріал, ознайомитися з технологією утримання плантації. Адже ягідництвом часто хочуть займатися люди далекі від сільського господарства. Їм потрібно набути досвіду", - додає експерт.
Проект закладається на 8-10 років. Якщо на перших етапах зроблено помилки - усе пропало. Для смородинової плантації потрібні родючі грунти. Підходять і піщано-глинисті - пісок дає вентиляцію, а глина затримує вологу. В "Агроспецгоспі" на своєму прикладі побачили, що можна вирощувати смородину як на рівнинних, так і на горбистих ділянках.
"Ми радимо робити тільки осінню закладку, не орати поле в рік посадки, а дати йому можливість відновити структуру, заради збереження вологи", - додає Ю. Качунь.
Він радить готуватися до посадки за два. Як сидерат - використати білу гірчицю, яка робить грунт більш вологоємким, покращує його структуру, збагачує органікою. Крім того, гірчиця забирає ряд шкідників і хвороб. Разом із заробленням сидерату в грунт варто внести препарати - гаупсин і триходермін.
Більше інформації - в статті.