Спецможливості
Новини

Агролайфхак: що таке ад'юванти і для чого вони сільгоспвиробникам

28.07.2017
11757
Агролайфхак: що таке ад'юванти і для чого вони сільгоспвиробникам фото, ілюстрація
Ад'юванти - це речовини або сполуки, які додаються до пестицидів або листових добрив для підвищення хз ефективності

Ад'юванти - це речовини або сполуки, які додаються до пестицидів або листових добрив для підвищення хз ефективності.

Ад'юванти можуть мінімізувати або усувати такі проблеми, як несумісність, нестабільність, піна, знесення, випаровування, деградація, прилипання, проникнення, поверхневий натяг і площа покриття. Вони призначені для виконання таких функцій, як змочування, прилипання, емульгування і т.д. Мають позитивний вплив на управління жорсткістю води.

Правильне використання продукту вимагає певних знань, пише propozitsiya.com  з посиланням  на agroxxi.ru.

Як застосовувати ад'юванти:

1. Переконайтеся, що ваш ад'ювант не є фальсифікованим (можете перевірити нові продукти на обмеженій ділянці посіву).

2. Деякі пестициди потребують певних типів ад'ювантів (перевірте етикетку продукту і використовуйте тільки правильний тип).

3. Існують неіонні поверхнево-активні речовини (без електричного заряду), аніонні поверхнево-активні речовини (негативний заряд) і катіонні поверхнево-активні речовини (позитивний заряд).

4. Неіоногенні продукти в основному використовуються з системними продуктами в садівничих культурах для сприяння проникненню. Катіонні - в основному призначені для цілей гербіцидів і не повинні використовуватися в цілому.

5. Не рекомендується замінювати аніонний або катіонний тип поверхнево-активної речовини, якщо рекомендується використовувати неіонний тип. Для ягідних культур найбільш переважними є неіонні типи.

6. Перевіряйте етикетки з ад'ювантамі ретельно, так як і етикетки з пестицидами. Слід переконатися, що ад'ювант підходить для врожаю, на який ви плануєте розпорошувати, цільового шкідника, для вашого обладнання і, звичайно ж, пестициду, який ви плануєте використовувати.

7. Деякі пестициди мають додаткові обмеження на вибір продукту при використанні ад'юванта, щоб обмежити ризик для навколишнього середовища, і в деяких випадках вам рекомендується знизити рівень пестицидів при використанні ад'юванта.

8. Багато пестицидних продуктів уже містять ад'ювант, що зменшує необхідність додавання, але не всі етикетки вказують, чи включені вони. Якщо пестицид правильно сформульований для вашого врожаю, використання розкидачів вологи може не дати кращого поширення або покриття. Швидше, це може збільшити стік, зменшити осад і навіть серйозно пошкодити цільові рослини.

9. Використовуйте тільки допоміжні речовини, які виготовлені і продаються для використання в садівництві. Не використовуйте промислові продукти або предмети домашнього вжитку з пестицидами, тому що вони можуть містити інші речовини, які можуть заважати роботі пестицидів і не можуть бути схвалені.

Ад'юванти, як правило, класифікуються в залежності від функції і поділяються на активатори, що підвищують активність, проникнення і утримання активної речовини, і допоміжні ад'юванти, здатні змінювати фізичні або хімічні властивості розчинів без прямого впливу на ефективність активної речовини.

Основними групами ад"ювантів є наступні:

- поверхнево-активні речовини (змінюють поверхневий натяг, можуть впливати на змочування і поширення рідин і можуть змінювати дисперсію, суспензію або осадження пестициду у воді);

- Підкислювачі (знижують рН розчину розпилювача для пестицидів. Це особливо важливо, якщо ви використовуєте тверду воду для розпилення);

- Стабілізатори (мають тенденцію стабілізувати рН на постійному рівні);

- Агенти сумісності (полегшують більш рівномірне змішування рідких добрив і пестицидів);

- Рослинні масла (продукти на основі рослинної олії можуть сприяти поглинанню продукту рослиною, оскільки вони пом'якшують кутикулу. Але можуть збільшити ризик опіку листя в жарких сонячних умовах);

- Піногасники (ад'ювант-піногасник може пригнічувати як поверхневу піну, так і захоплений повітря в робочої рідини);

- Ретраданти знесення (використовуються для зменшення зносу робочої рідини);

- Пенетранти (підвищують здатність рідини проникати в коріння рослин, листя і стебла. Вони можуть бути досить специфічними для типів рослин);

- Прилипачі (збільшують адгезію тонких твердих частинок до поверхні листка; також зменшують кількість частинок, що змивається дощем або ірригацією, зменшують випаровування і, в деяких випадках, зменшують ультрафіолетове розкладання пестициду);

- Буфферізуючі агенти (перешкоджають випаданню в осад компонентів добрива. Рекомендовані при використанні бакових сумішей);

- Згущувачі (збільшують в'язкість суміші, що розпилюється, збільшує розмір крапель і зменшує знос. Зазвичай використовуються на широколистих кущах і чагарниках).

Отметим, среди адъювантов большим спросом пользуются такие продукты как Агропол, Ж и Агропол Супер, Ж - современные и проверенные на практике адъюванты широкого спектра применения для повышения эффективности пестицидов и листовых удобрений.

Ключові слова: адъюванты, АПК, фермерство

Інтерв'ю
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0