Агрохолдинги відмовляються від будівництва елеваторів через дефіцит зерновозів
Тема вагонів для зернового ринку з приходом нового сезону набуває ще більшої гостроти. Так, Група компаній Alebor Group не йде в регіони, в яких є проблеми з вагонами. Через дефіцит рухомого складу в західних областях група навіть переглянула свої плани по будівництву елеваторів в цій частині України. Про зміни повідомив співзасновник ГК Alebor Group Олексій Кустов, пише propozitsiya.com за матеріалами elevatorist.com.
"На сьогоднішній день в Україні є великі проблеми з отриманням вагонів-зерновозів. Якщо на Одеській залізниці ми їх можемо отримати, то з іншими - проблематично. Ми з задоволенням відкрили би підприємства в Хмельницькій, Рівненській або Тернопільській області. Навіть розглядали там майданчики, але бачимо проблему в залізничній логістиці", - зазначив він.
Інший шлях боротьби з дефіцитом вагонів - покупку власного рухомого складу, вибрали в компанії "Агропросперіс". У цьому році, як і в минулому, вона інвестувала в хопери $8 млн і придбає 200 вагонів.
На думку директора з регіонального розвитку компанії ТОВ "Укртранслогістика-2" Сергія Кириленка, зернотрейдери неохоче купуватимуть власні вагони-зерновози через тривалий термін окупності рухомого складу. За його словами, новий окупається за 20 років, а б/в зерновоз - за 12 років.
Довідка
Alebor Group - група компаній, яка 5 років працює на зерновому ринку України. Основні напрямки діяльності: зберігання, очищення, сушіння, доробка зернових і олійних культур, трейдинг та логістичні послуги.
У елеваторній інфраструктурі ГК - ТОВ "Христинівське ХПП" потужністю одноразового зберігання зернових 74 тис. т і пропускною спроможністю транспортних систем елеватора 350 т/год, і ТОВ "Вороновицький ХПП" потужністю зберігання зерна 70 тис. т і пропускною спроможністю елеватора вантажити близько 50 вагонів/добу.