Спецможливості
Новини

Аграрний комітет Ради підтримав законопроєкт про упаковку харчових продуктів

12.03.2021
729
Аграрний комітет Ради підтримав законопроєкт про упаковку харчових продуктів фото, ілюстрація

Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради на засіданні в середу підтримав законопроєкт, що визначає вимоги до упаковки харчових продуктів і матеріалів, що контактують із ними.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

Згідно з повідомленням на сайті Ради, комітет рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроєкт №4568 «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами», підтриманий 20 із 23 присутніх на засіданні нардепів.

Документ, що імплементує в законодавство України низку актів ЄС, встановлює вимоги до маркування упаковки, визначає повноваження держорганів у сфері її виробництва, обігу та використання, а також запроваджує вимоги до переробки пластикових матеріалів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, він встановлює вимоги до безпечності традиційних пакувальних матеріалів (папір, картон, фольга, плівка, скло, деревина, текстиль, пластик та ін.), посуду і кухонного начиння і матеріалів, з яких вони виготовлені (кераміка, метал, скло тощо), і матеріалів (фарб, клеїв, лаків, силіконів, воску, смол тощо), що містяться в упаковці.

Текст відповідного законопроєкту №4568 оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Як повідомлялося, 4 січня нардепи внесли до ВР законопроєкт про упаковку харчових продуктів, серед авторів якого Євгенія Кравчук та Марина Мезенцева («Слуга народу»), Петро Юрчишин («За майбутнє»), Микола Кучер («Довіра»).

Згідно з пояснювальною запискою, документ націлений на мінімізацію ризиків завдання шкоди здоров'ю громадян від споживання харчових продуктів та приведення законодавства України у відповідність до законодавства ЄС у рамках Угоди про асоціацію.

Згідно з документом, за порушення вимог до виробництва, обігу та використання матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами, пропонується запровадити штраф для юридичних осіб у розмірі 15 мінімальних зарплат, а для фізичних осіб — підприємців — 10 мінімальних зарплат.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0