Спецможливості
Новини

Аграрні асоціації просять уряд удосконалити процедуру бронювання працівників

08.08.2022
761
Аграрні асоціації просять уряд удосконалити процедуру бронювання працівників фото, ілюстрація

Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та Насіннєва асоціація України (НАУ), які об’єднують найбільші агропромислові та ресурсні компанії України, просять уряд розблокувати бронювання для усіх підприємств, які забезпечують функціонування економіки та потреб ЗСУ, але не можуть бронювати персонал, оскільки не мають укладених мобілізаційних завдань. Відтак, нині в деяких господарствах у розпал жнив або осінньої посівної кампанії відсутні критично важливі спеціалісти: інженери, комбайнери, трактористи, технологи тощо.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз НАУ.

Тому УКАБ і НАУ 25 липня надіслали спільного листа уряду, міністру оборони та міністру аграрної політики України, в якому виклали свої побажання щодо оновлення процедури бронювання. 

«Попри складний період агросектор продовжує демонструвати готовність працювати за будь-яких умов. Компанії не припиняють фінансування селекційних програм, продовжують повний цикл селекції, насінництва й тестування та продовжують інвестувати в операційну діяльність, обладнання, науково-дослідну роботу в полі. Однак, для продовження роботи  потребують впевненості й мінімальних гарантій, що працівники будуть на робочих місцях. Тому сьогодні надзвичайно важливо, аби рішення про бронювання працівників приймалося: а) швидко (а не кілька тижнів), б) прозоро, в) на місцях не розходилося з постановами й документами Кабміну та Генштабу», — прокоментувала ситуацію Сюзана Григоренко, виконавча директорка НАУ.

Асоціації просять змінити або вдосконалити такі пункти:

  1. Дозволити бронювати до 70% персоналу без необхідності укладання мобілізаційних завдань, яких, як показала практика, на місцях майже немає для більшості галузей економіки.
  2. Експерти просять, аби витяг з Реєстру заброньованих військовозобов’язаних в електронному вигляді або в паперовій формі був єдиним і достатнім підтвердженням відстрочки від призову на військову службу без додаткових погоджень з боку ТЦК та СП або інших установ.
  3. Дати можливість бронювати працівників, які не проходили раніше військову службу. Адже зараз вони підлягають мобілізації, але чомусь не бронюванню.
  4. Пришвидшити процес погодження або відхилення бронювання. Відомі випадки, коли підприємства чекали понад місяць на відповідь щодо бронювання своїх спеціалістів. А останні протягом цього часу проходили військовий вишкіл, бо територіальні центри комплектування не давали їм відстрочку, доки вони чекають на рішення.
  5. Встановити чіткий термін бронювання спеціалістів: не «до 6 місяців», а «на 6 місяців». На місцях «до 6 місяців» трактують по-різному й хтось отримує відстрочку на 5 місяців, а хтось на 2.

Правління асоціацій та компанії-учасники сподіваються на прозоре й швидке рішення уряду. Агросектор вірить у перемогу України та виважені рішення уряду. Усе буде Україна — аграрії над цим працюють на своєму фронті теж!

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее

1
0