Спецвозможности
Новости

Аграрії внесли пропозиції до Плану відновлення України

13.05.2022
506
Аграрії внесли пропозиції до Плану відновлення України фото, иллюстрация

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) подала пропозиції до Плану відновлення України, який розробляється в рамках роботи Національної ради з відновлення України від наслідків війни, створеної Президентом України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Пропозиції ВАР передбачають пріоритетні ініціативи як на період війни та післявоєнний період, так і довгострокову стратегію.

Рішення ВАР – це активне лобіювання в ООН та НАТО запровадження «Блакитних конвоїв» суден, які заходитимуть в порти України з метою експорту агропродовольчої продукції, квотування пропускної здатності УЗ на різні види продукції, перерозподіл квот на користь товарів з більшою доданою вартістю та короткими термінами зберігання.

У фазу війни головними проблемами визначено:

  • обмеження експорту через блокаду портів;
  • загроза втрати частини врожаю 2021/2022 МР;
  • збільшення в рази вартості логістики,
  • дефіцит палива через знищення паливних складів та складну логістику; 
  • прогнозований дефіцит зерновозів та автомобілів для переміщення палива;
  • кризу переробки, через неможливість зберегти її побічні продукти.

«Без збільшення долі експорту зернових та олії з 14 % до 44 % (довоєнна доля валютної виручки) посівна наступного року опиниться під загрозою», — відзначають у ВАР.

Интервью
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновый сезон–2017 в Украине проходил очень бурно. Растущие объемы предложения ягоды заставили очень нервничать самих производителей, опасавшихся обвала цен. В таком же нервном, и даже истощенном состоянии были и переработчики, которые... Подробнее
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
По должности Максиму Мартинюку надлежит заботиться всеми землями государства. Поэтому первый вопрос к голове Госгеокадастра полностью понятен..  

1
0