Спецможливості
Новини

Аграрії Вінниччини намолотили на 38% більше зерна, ніж минулого року

16.12.2023
470
Аграрії Вінниччини намолотили на 38% більше зерна, ніж минулого року фото, ілюстрація

У Вінницькій області поточного року зібрали один із найбільших врожаїв зернових та зернобобових культур – майже 5,1 млн тонн збіжжя, розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА Олег Сідоров.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Наразі в області завершено проведення осінньо-польових робіт. Всього в поточному році, за оперативними даними, по всіх категоріях господарств намолочено зернових та зернобобових культур майже 5,1 млн тонн. Це на 38 % більше, ніж в минулому році. Хоча ми пам’ятаємо, що аграрії Вінниччини намолочували і понад 6 млн тонн зерна у 2021 році», – сказав Сідоров.

За його словами, Вінниччина за виробництвом зерна цьогоріч займатиме друге місце після Полтавщини, позаяк у цьому регіоні ще триває збирання кукурудзи на зерно. А полтавчани відвели під цю культуру майже на 167 тис. га площ посіву більше, аніж вінницькі аграрії.

Посадовець зазначив, що у поточному році внаслідок порушення логістики експорту зерна на Вінниччині відбулися зміни у структурі посівних площ. Вони зменшились під зерновими культурами та збільшились під технічними. Так, площі під зерновими та зернобобовими культурами зменшені на 35 тис. га порівняно з минулим роком та на 122 тис. га – до довоєнного 2021 року.

Читайте такожПрезидент не розглянув петицію «Захистити українське село».

Це сталося насамперед за рахунок зменшення площ під кукурудзою на зерно, яка в основному й формувала обсяги виробництва зерна. Зокрема цьогоріч площі під цією культурою становили 343 тис. га, що менше на 36 тис. га, аніж у минулому, та на 113 тис. га менше, ніж у 2021 році.

Середня урожайність зернових та зернобобових культур в поточному році, за оперативними даними, становить 66,2 ц/га, що на 19 ц/га більше, аніж торік. Причому урожайність вищу за минулорічну продемонстрували практично всі зернові культури. Так, урожайність озимої пшениці перевищувала минулорічну на 21 ц/га, озимого жита та озимого ячменю – на 11 ц/га, ярої пшениці та ярого ячменю – на 8 ц/га, гречки – на 3 ц/га, кукурудзи на зерно – на 22 ц/га.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0