Спецможливості
Новини

Аграрії розповіли, скільки соняшнику втратили через погоду

29.10.2022
894
Аграрії розповіли, скільки соняшнику втратили через погоду фото, ілюстрація

В Україні жнива ярових культур відбуваються в рекордно пізні строки. В окремих регіонах збирання соняшника відтермінувалося на місяць від оптимальних агрономічних строків, що негативно вплинуло на показники врожайності та якості олійної.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Про ситуацію з врожайністю соняшнику розповідають фермери, учасники Всеукраїнської аграрної ради.

«Через затяжні дощі жнива соняшника затягнулися на місяць, якість врожаю низька, а показники врожайності в середньому нижчі на 20% за минулорічні», — каже Сергій Іващук, керівник господарства «Перлина Поділля» з Хмельницької області.

Не завжди дощі були причиною зниження врожайності соняшника, у певних регіонах посуха негативно вплинула на врожай.

Анатолій Артеменко, очільник ФГ «Гранат», обробляє землі в Одеській області.

«Маємо 46-48% олійності на цьогорічному врожаю соняшника, врожайність біля 3 т/га. Мало було вологи, але посушливі явища в моєму господарстві можу оцінити як помірні, на відміну від окремих районів Одещини. Мої землі знаходяться на півночі Одеської області, а на півдні регіону врожайність олійної вдвічі менша. Минулого року в господарстві мали врожайність вище за поточну, близько 3,5 т/га».

Андрій Капріца,  керівник ФГ «Флора А.А.», господарює у Вінницькій області.

«Врожайність соняшнику низька, становить лише 2,5 т/га, але якість висока — 54-55% олійності».

Відтермінування строків збору соняшника також затримало посів озимих, що тепер перебувають в зоні ризику.

Аграрій з Київської області, очільник ФГ «Родина 2007», Валерій Мартишко розповідає:

«Недоотримали по 1 т/га через зливи. Це така ситуація по області. Якість погіршилася, олійність впала до 44-48%, врожайність — 2,4 т/га, коли минулого року була 3,5 т/га. Соняшник хворів, а також мали осипання «шапок». До періоду затяжних опадів соняшник фактично дозрів, поля ми обробили десикантом на початку вересня і розраховували на вищі показники врожайності. Але через погоду не змогли вийти в поля для збору врожаю, відповідно, даремно витратилися на десикацію. Мінусом затримки жнив соняшника стало відтермінування посівів озимих культур. Зазвичай озимину ми відсівали до 5 жовтня, а цьогоріч осінню посівну розпочали 13 жовтня, тому ці посіви в зоні ризику. Сподіваємося на теплу осінь, щоб пшениця пішла в зиму хоча б у фазі 3-4 листка».

Більшість фермерів відмічають, що через низькі ціни на зернові та олійні, внесення добрив цього сезону зменшили на 20-50%, частина виробників не планують вносити восени добрива під озиму пшеницю. Також через проблеми з реалізацією та дефіцит обігових коштів, аграрії розраховують на погектарні дотації від держави, оскільки рентабельність вирощування більшості сільгоспкультур знаходиться на від’ємних позначках.

Інтерв'ю
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее
14 квітня 2022 року корпорація FMC заявила про своє рішення припинити діяльність та бізнес в росії. І стала першою великою транснаціональною компанією — виробником засобів захисту рослин, яка повністю вийшла з російського ринку. А от свій... Подробнее

1
0