Спецможливості
Новини

Аграрії просять Кабмін посприяти збільшенню квот на експорт томатної пасти в ЄС

22.03.2019
786
Аграрії просять Кабмін посприяти збільшенню квот на експорт томатної пасти в ЄС фото, ілюстрація

Громадський союз "Аграрний союз України" (АСУ) звернувся до представника Європейського Союзу в Україні Хьюгу Мінгареллі, віце-прем'єр-міністра Степана Кубіва та в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевой з проханням збільшити до 50 тисяч тон квоти на імпорт томатної пасти в ЄС. Зараз квота становить 13 тисяч тон. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал delo.ua.

За твердженням АСУ, український виробник томатів та томатної пасти знаходиться в украй неконкурентоспроможному стані.

"Адже в той час, як державні дотації покривають до 20% вартості продукції європейського виробника, накладення ввізного мита в розмірі 14,4% на українську продукцію підвищує реальну різницю у вартості виробництва українських і європейських томатів до 34,4%", - говориться в листі.

Як заявили в асоціації, в Україні в сфері виробництва томатної пасти працює 38 підприємств, і Україна займає 10 місце в світі та 3 місце в Європі за обсягом виробництва томатної пасти.

"Тому 13 тисяч тон, на які поширюється безмитний режим торгівлі, становлять мізерну частину як від потужності українського виробництва, так і від обсягів річного споживання томатної пасти в ЄС, яке досягає 1 млн тон. При таких обставинах збільшення обсягів безмитної торгівлі хоча б до 50 тисяч тон в рік є виключно доречним", - йдеться в листі.

На думку експертів, збільшення квот на експорт української томатної пасти в ЄС вигідно також і європейським країнам.

"Томатна паста в країнах Європи відіграє роль сировини, на основі якої саме європейський переробник формує широкий спектр сучасних готових продуктів, створюючи в харчовій промисловості країн ЄС додаткові робочі місця", - підкреслили в листі представники союзу.

До інформації: в минулому році в Україні різко скоротився експорт томатів - на 29%.

Інтерв'ю
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее
Зараз іде палке обговорення законопроекту про обіг сільськогосподарських земель. Сьогодні з цього приводу збереться комітет ВР з питань аграрної та земельної політики. Напередодні ми поспілкувалися з секретарем комітету Іваном Чайківським... Подробнее

1
0