Спецможливості
Новини

Аеропоніка дає змогу отримувати від 4 до 14 урожаїв на рік

23.03.2018
3665
Аеропоніка дає змогу отримувати від 4 до 14 урожаїв на рік фото, ілюстрація

Вирощування овочів за технологією аеропоніки дає змогу максимально автоматизувати процес та отримувати від 4 до 14 урожаїв на рік. Про це повідомив Олександр Кандул, комерційний директор Cyber Grow System, під час Smart Agro Forum, котрий пройшов у Києві 23 березня та генеральним медіа-партнером якого виступило видання «Пропозиція».

Аеропоніка – це технологія, за якої поживні речовини подаються до коріння рослин у формі аерозолю, без використання грунту чи субстратів. Технологія, яку спочатку стали застосовувати в Китаї, має низку переваг. Приміром, для боротьби з шкідниками землю в звичайних теплицях слід міняти принаймні один раз в три роки. Крім того, вирощування в теплиці потребує щорічного внесення органічних добрив. При вирощуванні рослин без грунту не потрібні полив, прополка, розпушування грунту, підживлення рослин. Крім того, аеропоніка дає змогу максимально скоротити період вегетації й отримувати від 4 (огірки, помідори) до 12-14 (салат) урожаїв на рік. Метод економить воду й добрива, мінімізує ризики зараження хворобами. Завдяки аеропоніці можна вирощувати багато культур поруч. А вертикальний спосіб вирощування економить площу, тож під аеропоніку можна відвести абсолютно різні приміщення, навіть підвали й склади.

Говорячи про переваги аеропоніки, Олександр Кандул зазначив: “Дуже добре використовувати так звані заглиблені теплиці. Помідорів кваліфікований технолог може збирати 6 кг з куща за оборот. 4 обороти – 144 кг/кв м на рік. Цикл вирощування помідора – близько 80 днів. Огірка – 4-5 кг з куща – 150 кг/кв м (цикл 65-68 днів).

Теплиця в 10 соток салату: 1-разова інвестиція – 288 тис. дол, дохід – $315 тис в рік, витрати – $172 тис, валовий прибуток – $143 тис, окупність – близько 3 років.

Помідор: разові вкладення – $233 тис, дохід – $274, витрати – $113 тис, валовий прибуток – $161 тис., окупність – приблизно через 3 роки.

Українська компанія CyberGrow займається проектами в сфері інтернету речей. Це проект на стику IT і сільського господарства. Команда розробляє систему «розумної» теплиці, де всіма процесами по догляду за рослинами можна керувати віддалено. Компанія вже близько 5 років займається аеропонікою.

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0