Спецможливості
Новини

99% ОТГ вже почали процес отримання земель у власність

13.02.2018
1116
99% ОТГ вже почали процес отримання земель у власність фото, ілюстрація
99% ОТГ вже почали процес отримання земель у власність

99% об'єднаних територіальних громад (ОТГ) вже підписали меморандуми з Держгеокадастром, почавши таким чином процес передачі земель у комунальну власність. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Держгеокадастру.
"657 з 665 ОТГ, які утворені на сьогодні в Україні, і які відповідно до прийнятого урядом розпорядженням можуть отримати в комунальну власність держземлі за межами населених пунктів, почали відповідну процедуру. 99% громад протягом тижня уклали з головними управліннями Держгеокадастру в своїх областях меморандуми про співробітництво під час здійснення заходів щодо передачі сільгоспземель державної власності в комунальну. Решта ОТГ завершують підготовку до підписання", - йдеться в ообщеніі.
У відомстві уточнили, що меморандум - це декларація про наміри, офіційно ж процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ прийме на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання. В середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати близько двох місяців.
"Оперативність об'єднаних громад і інтенсивність процесу підписання меморандумів - найкраще підтвердження того, що земельні ресурси розглядаються ними як основний фактор можливостей, а рішення уряду було не просто довгоочікуваним, а вкрай необхідним. Зараз наше завдання - зробити процес передачі земель максимально оперативним, прозорим і комфортним для всіх сторін", - підкреслив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.
Варто додати, що передача земельних ділянок у власність об'єднаних територіальних громад дозволяє провести земельну децентралізацію, не вдаючись до змін в законодавстві.

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0