Спецможливості
Новини

5 грудня — Всесвітній день ґрунтів

05.12.2022
795
5 грудня — Всесвітній день ґрунтів фото, ілюстрація

5 грудня світове суспільство за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН відзначає Всесвітній день ґрунтів. Вперше з ініціативою такого свята виступив Міжнародний союз ґрунтознавства у 2002 році. Однак лише в грудні 2013 року на 68-й Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі директорки Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алли Стоянової.

Крім того, 2015-й рік став Міжнародним  роком ґрунту.

Основна мета Всесвітнього дня ґрунту – об’єднати людей задля захисту природних ґрунтів від виснаження, руйнації, деградації, а також для відтворення їх родючості. 

Це нелегка і разом із тим благородна справа, адже саме цей ресурс є однією з основ існування кожної країни. 

Для України є актуальним питання формуванні єдиної ґрунтової інформаційної системи для полегшення управління земельними ресурсами, моніторингу та запобіганню втрати продуктивності (деградації) ґрунтів.
Наразі необхідно забезпечити належне виконання міжнародних екологічних і «зелених» зобов’язань та сформувати систему критеріїв сталості для виробників, постачальників послуг та торговельних представників.

Міжнародний день ґрунтів має за мету об’єднання фахівців з ґрунтознавства по всьому світу, а ще збільшення обізнаності суспільства щодо важливості ґрунтів для роботи екосистем та продовольчої безпеки.

До речі, український ґрунт відомий всій планеті та вважається основним національним скарбом, яке ретельно охороняється владою України.

Але, на жаль, українські  ґрунти зараз дуже страждають внаслідок російської агресії.

Інтерв'ю
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0