Спецможливості
Новини

4 основні проблеми, з якими стикаються молоді аграрії

07.09.2017
2498
4 основні проблеми, з якими стикаються молоді аграрії фото, ілюстрація
Молоді агрономи, які почали працювати за спеціальністю, часто стикаються з непрозорістю умов праці з боку роботодавців

Молоді агрономи, які почали працювати за спеціальністю, часто стикаються з непрозорістю умов праці з боку роботодавців. Узагальнивши інформацію, можна визначити чотири найгостріші ситуації, у які потрапляють молоді фахівці під час працевлаштування, пише propozitsiya.com за матеріалами superagronom.com.

1. На співбесідах та під час прийому на роботу обіцяють певний рівень заробітної плати, проте при розрахунках вона виявляється у 1,5-2 рази нижчою.

Типові пояснення: «Ну, ви ж ще недосвідчений агроном, зарплатню ми озвучували для спеціаліста з досвідом», «на період випробувального терміну зарплатня у нас зазвичай нижча», «у компанії деякі проблеми з фінансами, тому тимчасово урізали фонд заробітної плати, доплатимо пізніше», «рівень зарплатні вказували з бонусами, а бонусів ви ще не заробили». Вірогідні пояснення, проте усі ці моменти потрібно було обговорити ще на початкових етапах прийому на роботу. До того ж, «доплатимо пізніше» зазвичай означає «не доплатимо взагалі».

2. Випробувальний термін, який складає від 1 до 3 місяців, може виявитися безкоштовним задоволенням.

Є такі компанії, котрі не попереджають про цей «тонкий момент», який до всього суперечить чинному трудовому законодавству. Тому про своє недобровільне волонтерство агроном дізнається лише через місяць, коли розраховує отримати першу зарплатню, а отримує… сердечну подяку та настанову працювати далі ліпше, тоді й гроші з’являться. Справедливо буде уточнити, що це досить рідкісний випадок, який, тим не менш, подекуди зустрічається.

3. Сюрпризом може виявитися накладання штрафів за все підряд, причому система штрафів наперед майже ніколи не обговорюється.

Інколи це просто спосіб зекономити на заробітній платі, адже штрафами її можна «зрізати» на 30-60%, ще й винним лишиться той, кого оштрафували.

4. Деякі компанії практикують «штучну затримку зарплати».

Тобто заробітну плату за фактично відпрацьований місяць агроном отримує із затримкою ще на місяць. Таким чином створюється заборгованість роботодавця перед працівником у розмірі однієї місячної зарплатні. Для чого? А щоб було що утримати, якщо раптом десь щось піде не так. Інакше кажучи, якщо навіть агроном після конфлікту з керівництвом терміново звільниться, «заборгована зарплатня» піде на покриття його промахів. Можна вважати це способом для керівництва убезпечити себе від недобросовісності працівника. Проте спосіб цей і незаконний, і не зовсім етичний.

Ключові слова: АПК

Інтерв'ю
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0