Спецможливості
Новини

12 чинників інноваційного дива Ізраїлю

18.08.2017
3090
12 чинників інноваційного дива Ізраїлю фото, ілюстрація
Якщо 60 років тому Ізраїль експортував в основному цитрусові, то сьогодні на високотехнологічну продукцію припадає 11% його ВВП і понад 50% експорту

За кілька десятків років Ізраїль став інноваційної супердержавою, перетворився на світовий центр науки і високих технологій. Країна лідирує в світі за кількістю вчених (145 на 10 тис. населення), за витратами на наукові дослідження (4,5% ВНП), за кількістю наукових публікацій і зареєстрованих патентів. А за кількістю високотехнологічних компаній Ізраїль поступається лише США, його називають другою Силіконовою долиною. Якщо 60 років тому Ізраїль експортував в основному цитрусові, то сьогодні на високотехнологічну продукцію припадає 11% його ВВП і понад 50% експорту. Настільки вражаючий інноваційний прорив Ізраїлю забезпечило кілька чинників, пише propozitsiya.com з посиланням на ej.ru.

1. Особливості культури і національного характеру, які зробили ізраїльтян нацією підприємців.

Виживання через успіх. В ізраїльському суспільстві імпульс бути першими і імпульс до створення інноватівного підходу зливаються в один. У центрі цього імпульсу знаходиться інстинктивне розуміння того, що в XXI ст. будь-яка розвинена країна повинна прагнути стати «фабрикою ідей» - сама генерувати ідеї всередині і запозичувати найкраще, створене в інших державах. Ізраїль перетворився в одну з найбільших в світі «фабрик ідей».

2. «Завжди готовий до дії», «я дію», «я можу» - так можна охарактеризувати підприємницький дух ізраїльтян. Коли у ізраїльського підприємця з'являється ділова ідея, він починає працювати над її втіленням, не втрачаючи час на нескінченне обдумування і сумніви.

3. Незадоволеність, потреба змінювати, вдосконалювати, винаходити.

4. «Культура незгоди», прагнення ставити під сумнів навіть очевидне, сперечатися про все і з приводу всього. Сумніватися в звичному, задавати питання, сперечатися, формувати власну думку і не йти бездумно на поводу у більшості дітей вчать змалку. «Культура незгоди» здатна виховувати людей, для якого інновації - невід'ємна частина життя.

5. Для ізраїльської культури не характерні чиношанування і ієрархічна дисципліна.

6. Переважають мислення і поведінка в стилі рош задол («з великою головою») над стилем рош Катон («з маленькою головою»). У другому випадку накази інтерпретуються вузько, щоб уникнути додаткової відповідальності і додаткової роботи. Той же, хто включає «велику голову», відноситься до наказів критично, розуміючи, що начальник може помилятися, і завжди думає, щоб зробив він сам.

7. Неформальність в поведінці. Ввічливість не рахується гідністю.

8. Унікальна терпимість до конструктивних, інтелектуальних невдач. В ізраїльському діловому етикеті підприємців, які потерпіли невдачу, не вважають лузерами, на них не прийнято ставити хрест. Їх негативний досвід розглядається як цінний актив, якщо вони зробили правильні висновки і готові почати спочатку.

9. Креативність в ім'я безпеки. Маленький за територією та чисельністю населення Ізраїль ніколи не зможе стати великим ринком або розвинути великі галузі промисловості. Єдина можливість для нього - прагнення до якості, заснованого на креативності.

10. Сприятливий інвестиційний клімат. В Ізраїлі створено всі умови для ефективного розвитку стартап-індустрії: якісна система освіти, прозора податкова політика, пільгове оподаткування, грамотне інвестиційне законодавство, безпрецедентна кількість угод про вільну торгівлю, стійкі макроекономічні показники (стабільні рейтинги, А і, А + від Fitch, S & P , Moody's), а також високий рівень довіри в індустрії.

11. Відкритість зовнішнього світу.

12. «Циркуляція», а не «витік мізків». Коли десятки тисяч ізраїльтян їдуть на роботу або навчання в інші країни, в Ізраїлі це називається не «витоком», а «циркуляцією мізків». Тому що, навіть займаючи високі пости у великих компаніях, вони не втрачають зв'язків зі своєю країною. Багато повертаються, приносячи з собою не тільки ідеї та досвід, а й інвестиції.

Ключові слова: инновации, Израиль

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее

1
0