Спецможливості
Новини

Польські добрива йдуть на українські поля

02.08.2018
3651
Польські добрива йдуть на українські поля фото, ілюстрація

Польські компанії з виробництва добрив стурбовані становищем національної індустрії мінеральних добрив. Зростання цін на газ, який становить до 70%, наздоганяє їхны виробничі витрати. До того ж додається більш дороге вугілля і електрика, а також погана погода, що знижує прибуток фермерів, передає propozitsiya.com, посилаючись на інформаційний портал RZECZPOSPOLITA.
 Єдиним позитивним моментом в цьому питанні, вважають польські виробники, є перемикання сільського господарства України з російських добрив на європейські. Тому польські виробники намагаються збільшити обсяг зарубіжних продажів.

«Ми відправляємо всі резерви на експорт в країни, де становище фермерів краще, в основному в Німеччину, Францію чи Англію. Ми також сильно зосередилися на Україні, - розповідає Петро Зарошінский, директор департаменту торгівлі добривами в Група Азот. - Україна відмовилась від придбання багатьох російських добрив. Це означає, що українські фермери шукають нових постачальників. Звичайно, ми бачимо багато бар'єрів, в тому числі фінансові і логістичні, але я думаю, що ми зможемо збільшити продажі на цьому ринку».

Дистриб'ютори добрив також звертають увагу на абсорбуючий український ринок. На їхню думку, зростання цін на ці продукти є не тільки наслідком більш високих витрат виробництва, але і ситуація в Україні, яка шукає постачальників з інших країн, крім Росії. «Це відкрило нові можливості для багатьох європейських виробників. Наприклад, постачальники з Білорусі, з більшою ймовірністю продають свою продукцію в Україні, так як вони можуть домогтися там кращої рентабельності», - переконує Гжегож Двораківский, директор по продажам удобрений в Бартері.

Дані Євростату свідчать, що польський експорт добрив в Україні стрімко зростає. З січня по травень на український ринок уже продано 107,5 тис. тонн польських добрив. Це понад вдвічі більше, ніж за той же період 2017 року, коли експорт становив 45 тис. тонн. Таким чином, Україна перемістилася з восьмого місця і вже входить в першу трійку країн, в яких продається більшість польських добрив. Найважливішим експортним ринком для Польщі залишається Німеччина, за якою слідує Чеська Республіка.

Інтерв'ю
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0