Спецможливості
Новини

Насіння української селекції має вийти на зовнішні ринки, - Максим Мартинюк

22.06.2018
1387
Насіння української селекції має вийти на зовнішні ринки, - Максим Мартинюк фото, ілюстрація

Важливим завданням є популяризація насіння української селекції та вихід його на зовнішні ринки збуту, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Про це сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час Міжнародного дня поля.

 

На Міжнародному дні поля були представлені сучасні селекційні досягнення українських науковців. Учасники заходу мали змогу ознайомитися із новими сортами озимих та ярих зернових культур, лікарських рослин, картоплі та ріпаку, з роботою сучасної метеостанції.

 

На думку  Максима Мартинюка, потрібно відновити баланс використання насіння української селекції

«На сьогодні вітчизняна селекція за багатьма культурами може конкурувати із іноземною селекцією та займати великі посівні площі. Тому нам необхідно робити напрацювання української аграрної науки комерційно привабливими та збільшувати використання саме українських сортів», — зазначив Максим Мартинюк.

Він додав, що Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва та експорту насіння. Протягом останніх років в державі інтенсивно розвивається галузь насінництва, створюються селекційні центри, будуються сучасні насіннєві заводи, зростають обсяги інвестицій.

 

Як відомо, на Міжнародному дні поля було представлено понад 1000 сортів та гібридів української селекції, серед яких:

104 сорти озимої пшениці;
50 сортів ярого ячменю;
30 сортів вівса;
20 сортів ярого ріпаку;
по 18 сортів ярого тритикале та гірчиці та інші.

Інтерв'ю
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0