Спецможливості
Агробізнес

ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ презентували на «АГРО 2019» чотири ювілейних новинки

24.06.2019
2186
ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ презентували на «АГРО 2019» чотири ювілейних новинки фото, ілюстрація

На нещодавній виставці «АГРО 2019» експозиція LOZOVA MACHINERY складалася всього з чотирьох одиниць техніки. Зате це були самі за себе новинки: дві дискові борони, глибокорозпушувач та унікальний на українському ринку причіп.

 

 ЛОЗІВСЬКИМ МАШИНАМ — 20 років!

На нинішній рік для ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН припав ювілей. І не один. По-перше, 20 років, як підприємство почало випускати сільгосптехніку, започаткувавши бренд LOZOVA MACHINERY. І почався він з випуску зубових борін ЛІРА. По-друге, 10 років від початку випуску дискових борін ДУКАТ, які тоді були вперше представлені саме на виставці «АГРО 2009», і за цей час стали хітом продажів ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН. «На сьогодні лінійка дискових борін ДУКАТ нараховує десять моделей, а попит на них зростає на 30% щороку. За увесь час випущено близько 2000 машин цієї марки, які працюють у 20 країнах», — розповів президент LOZOVA MACHINERY Роман Гіршфельд, і додав: «До ювілею розроблено новий дизайн усієї техніки, що зайняло в нас 1,5 року».

«Ми зробили машини красивішими, стало більше плавних ліній», — уточнив головний конструктор підприємства Олексій Гриненко. Але ще більше змін вноситься в ті елементи, які забезпечують машинам зручність у роботі, захист від випадкових помилок, зумовлених людським фактором, енергоефективність, ергономічність, швидкість виконання робіт (оскільки кліматичні зміни скорочують «вікно» оптимальних строків) та надійність. Усе це знайшло своє відображення в нових моделях, які ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ продемонстрували на «АГРО 2019».

 

ДУКАТ-9ДУКАТ-9

Хоча машина демонструвалася на виставках ще взимку, але на «АГРО 2019» привезли вже передсерійну модель, допрацьовану після польових випробувань навесні. «Машина дуже добре показала себе в полях», — прокоментував Роман Гіршфельд. І з липня підприємство вже планує почати серійні поставки.

«Головним для нас було, щоб машина була зручною, зрозумілою — щоб її неможливо було випадково вивести з ладу і щоб якість її роботи була бездоганна», — пояснив Олексій Гриненко. Наприклад, тут залишилось усього декілька точок змащування – винятково на гідроциліндрах. А в усіх осях, де є прокручування, встановлені незмащувані підшипники ковзання.

Також зменшено висоту транспортного положення борони, а опорні колеса мають спеціальний механізм, щоб у транспортному положенні можна було підвищити кліренс машини і таким чином спростити її заїзд на поле і виїзд із нього.

 

ДУКАТ-GOLD-6

Наступна новинка – важка дискова борона, призначена для того, щоб за один прохід повністю розрізати стерню кукурудзи. Цьому допомагають значно більші диски та навантаження на них. Наприклад, якщо ДУКАТ-9 обладнано дисками діаметром 566 мм, то ДУКАТ-GOLD-6 — діаметром 724 мм. Навантаження на диски – відповідно 100 і 260-270 кг. Оскільки збільшено навантаження на диск, то, відповідно, встановлено значно більші підшипникові вузли. Якщо на ДУКАТ-9» вони мають внутрішній діаметр 34 мм, то на ДУКАТ-GOLD-6 — 50 мм, вантажопідйомність останнього більша втричі. «Всі регулювання на бороні гідравлічні, в т. ч. котки та відкидні пластини. Спереду встановлений спеціальний демпфер, схожий на ті, якими обладнані вантажні вагони, аби не було навантаження від ривків», — додав О. Гриненко.

Також він розповів, що перед тим, як представити машину аграріям, її два роки випробовували в полях у різних частинах України – в Миколаївській, Харківській, Чернігівській областях, — в різних умовах: після ріпаку, соняшнику, кукурудзи. На Чернігівщині випробування проходили навіть на перелогових землях, які так довго не оброблялися, що встигли зарости лісом. «Оскільки диски встановлено абсолютно симетрично, машину не веде вбік», — прокоментував головний конструктор LOZOVA MACHINERY. Таким чином, завдяки низці інженерних рішень, включаючи пружинний захист, вдалося створити міцну машину, яка справляється навіть із великим обсягом пожнивних решток.

 

ФРАНК-3

Нова модель доповнює лінійку глибокорозпушувачів ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН. «У нас вже були глибокорозпушувачі шириною захвату 2,5 і 4,0 м, але бракувало 3-метрового під трактори потужністю близько 300 к. с., яких у господарствах дуже багато», — пояснив Роман Гіршфельд. Особливістю нового глибокорозпушувача є не тільки ширина захвату 3,0 м і сім лап. Як розповів Р. Гіршфельд, було посилено раму і додано твердосплавні пластини на носках робочих органів. Виробник пропонує чотири  види носків на вибір клієнта. Також у моделі вирішена ще одна з проблем так званого людського фактора — коли забувають затягнути болти: на відміну від попередніх глибокорозпушувачів, тут приварені кронштейни.

 

Kelt XXL

А новий причіп від ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН став по-справжньому унікальним для ринку України. «Це єдиний на українському ринку причіп, який повністю вписується у вимоги наших правил дорожнього руху — як за габаритами (його ширина становить 2,55 м), так і за навантаженням на дорогу», — зазначив головний конструктор. Причому якщо навантаження на здвоєну вісь у нього — на рівні гранично допустимого (16 т), то на одинарну вісь — навіть менше від цього показника (8 т за максимально допустимих 11 т). При цьому причіп аж ніяк не маленький: його вантажопідйомність – 21 т, а об’єм – 28 м3. До того ж об’єм можна збільшити: для цього є два комплекти для нарощування бортів — до 36 і 43 м3. Секрет полягає в тому, що маса причепа – найменша серед аналогів на ринку завдяки тому, що він безрамний: несучим елементом виступає сам кузов.

Ще одне унікальне рішення – спосіб розвантаження. Цей причіп розвантажується не підніманням кузова, як у самоскидів, не зсуванням передньої стінки кузова, а за допомогою вивантажувальної стрічки. Як пояснив О. Гриненко, недоліків у самоскида багато — від неможливості перевезення вантажів, з якими слід поводитись акуратніше, до можливості розвантаження в приміщеннях із відповідною висотою стелі, а таких небагато. А зсування передньої стінки кузова може призводити або до розсипання вантажу через верх, або до спресовування зерна, або до деформації бокових стінок. Щоб уникнути останнього, виробники змушені ставити потужніші бокові стінки, що збільшує загальну масу причепа або ж змушує знизити вантажопідйомність. До того ж для зусилля, здатного зсунути передню стінку причепа, не у всіх тракторів вистачає оливи в гідросистемі.

Натомість цей причіп може перевозити широкий спектр вантажів: зерно, силос, гній, навіть ящики чи мішки. Також причіп універсальний у плані переобладнання: задню стінку можна замінити на шнек або ж установити там розкидач міндобрив. Знявши сницю спереду, причіп можна поставити на будь-який сідельний тягач. А для роботи в полі достатньо нового трактора ХТЗ потужністю 160 к. с. або трактора в класичному компонуванні потужністю від 200 к. с. Універсальності додає система дистанційного (з кабіни трактора) підкачування шин, яка дає змогу за потреби підкачати шини (наприклад, при виїзді на асфальт), або спустити їх у полі, зменшивши тиск на грунт і підвищивши прохідність.

І це ще не всі новинки, які готуються вивести на ринок ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ цього сезону. Так, незабаром готується вихід дискової борони ДУКАТ-8 без жодної точки змащування, а згодом — важкої зубової борони Ліра XS, причепа Kelt XXXL, польового культиватора ФЛОРИН для роботи по стерні та довгоочікуваного плуга.

Слідкуйте за новинками від LOZOVA MACHINERY!

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0