Спецможливості
Новини

Глобальне дослідження Міжнародного інституту ICRISAT стало проривом у селекції посухостійкого та теплостійкого нуту

11.05.2019
1189
Глобальне дослідження Міжнародного інституту ICRISAT стало проривом у селекції посухостійкого та теплостійкого нуту фото, ілюстрація

Глобальне дослідження під керівництвом Міжнародного інституту досліджень сільськогосподарських культур для напівзасушливих тропіків (ICRISAT) та залучення вчених з Університету Західної Австралії визначило гени, які можуть бути використані для розвитку посухостійкого та теплостійкого нуту. Про це пише propozitsiya.com.

Відкриття має важливі наслідки для вирішення світової проблеми голоду, у якому нут розглядається як ключовий продукт.

Нут – на третьому місці за популярністю серед бобових, проте засуха і підвищені температури (тепловий стрес), за оцінками, спричиняють втрату понад 70% світових врожаїв нуту. Можна сподіватися, що результати досліджень допоможуть вивести більш витривалий сорт нуту.

Провідний дослідник ICRISAT, директор дослідницької програми Genetic Gains та професор Інституту сільського господарства UWA Раджеєв Варшней, сказав, що дослідницька група визначила такі гени, як REN1, β-1, 3-глюканаза та REF6, які можуть допомогти культурам переносити температури до 38 градусів за Цельсієм і забезпечать більш високі врожаї.

Професор Кадамбот Сідік з Інституту сільського господарства UWA повідомив, що UWA був радий стати частиною глобальних досліджень та докласти зусиль для покращення майбутнього планети.

«Це значний прорив», - сказав він. «Досягнення продовольчої безпеки та впевненості в майбутньому є дуже важливим, і результати цього дослідження допоможуть австралійським і світовим селекціонерам нуту розробити сорти нуту з поліпшеною посухостійкістю, теплостійкістю та врожайністю».

«Дослідження стало можливим завдяки плідному партнерству між UWA і ICRISAT за останнє десятиліття та вкладом 19 інших організацій з усього світу», повідомив пан Кадамбот Сідік.

Ключові слова: інститут, світ, ICRISAT, нут

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее

1
0