Спецможливості
Новини

Глобальне дослідження Міжнародного інституту ICRISAT стало проривом у селекції посухостійкого та теплостійкого нуту

11.05.2019
1253
Глобальне дослідження Міжнародного інституту ICRISAT стало проривом у селекції посухостійкого та теплостійкого нуту фото, ілюстрація

Глобальне дослідження під керівництвом Міжнародного інституту досліджень сільськогосподарських культур для напівзасушливих тропіків (ICRISAT) та залучення вчених з Університету Західної Австралії визначило гени, які можуть бути використані для розвитку посухостійкого та теплостійкого нуту. Про це пише propozitsiya.com.

Відкриття має важливі наслідки для вирішення світової проблеми голоду, у якому нут розглядається як ключовий продукт.

Нут – на третьому місці за популярністю серед бобових, проте засуха і підвищені температури (тепловий стрес), за оцінками, спричиняють втрату понад 70% світових врожаїв нуту. Можна сподіватися, що результати досліджень допоможуть вивести більш витривалий сорт нуту.

Провідний дослідник ICRISAT, директор дослідницької програми Genetic Gains та професор Інституту сільського господарства UWA Раджеєв Варшней, сказав, що дослідницька група визначила такі гени, як REN1, β-1, 3-глюканаза та REF6, які можуть допомогти культурам переносити температури до 38 градусів за Цельсієм і забезпечать більш високі врожаї.

Професор Кадамбот Сідік з Інституту сільського господарства UWA повідомив, що UWA був радий стати частиною глобальних досліджень та докласти зусиль для покращення майбутнього планети.

«Це значний прорив», - сказав він. «Досягнення продовольчої безпеки та впевненості в майбутньому є дуже важливим, і результати цього дослідження допоможуть австралійським і світовим селекціонерам нуту розробити сорти нуту з поліпшеною посухостійкістю, теплостійкістю та врожайністю».

«Дослідження стало можливим завдяки плідному партнерству між UWA і ICRISAT за останнє десятиліття та вкладом 19 інших організацій з усього світу», повідомив пан Кадамбот Сідік.

Ключові слова: інститут, світ, ICRISAT, нут

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее

1
0