Спецвозможности
Техника и оборудование

Форум науковців у ННЦ «ІМЕСГ»

11.11.2013
414
Форум науковців  у ННЦ «ІМЕСГ» фото, иллюстрация

У Національному науковому центрі «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» 16–19 жовтня 2013 р. відбулась ХІV Міжнародна науково-технічна конференція, присвячена пам’яті відомого українського вченого в галузі землеробської механіки академіка Петра Василенка.

До початку проведення конференції дирекція інституту на чолі з його директором академіком НААН В. В. Адамчуком гідно підготувалася. Зокрема, було видано наукові матеріали у двох томах «Механізація та електрифікація сільського господарства», а також побачили світ дві актуальні книги: монографія «Теорія вібраційних машин сільськогосподарського виробництва» і «Використання плівкових рукавів для зберігання стеблових кормів та зерна».
У роботі конференції брали участь понад 140 учасників із 30 науково-дослідних та навчальних установ як з України, так і країн близького і далекого зарубіжжя. Конференцію відкрив голова оргкомітету — директор Центру академік НААН В.В. Адамчук. Першим до слова був запрошений Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, ректор Вінницького національного аграрного університету академік НААН Г. М. Калетнік. У своєму виступі він окреслив шляхи вирішення (в тому числі й на законодавчому рівні) актуальних проблем в аграрній сфері, зокрема в аграрній інженерії. Він наголосив на тому, що землю слід продавати лише громадянам України. Ця теза народного депутата і вченого була схвально (оплесками) сприйнята учасниками конференції. Крім того, Г. Калетнік акцентував увагу присутніх у залі на тому, що потрібно відроджувати вітчизняне машинобудування, а не інвестувати зарубіжні фірми.
Віце-президент НААН академік НААН Я. М. Гадзало у своєму виступі звернув увагу на фінансування наукових пріоритетних розробок, які можуть задовольнити попит не лише вітчизняного ринку, а й успішно просуватися на ринки зарубіжних країн. У цьому плані прикладом може слугувати тісна співпраця науковців ННЦ «ІМЕСГ» та працівників ВАТ «Брацлав», доїльне обладнання якого експортують до країн Європейського Союзу.
З великою увагою учасники конференції слухали виступ заступника начальника Головного управління агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації А. Ю. Давиденка. В столичній області плідно працюють 18 науково-дослідних установ. Результати роботи науковців відчутні —  Київська область у цьому році намолотила понад 2 млн т збіжжя. Водночас керівництво облдержадміністрації вважає, що науковий потенціал учених використаний несповна, тож обом сторонам є над чим працювати в майбутньому.
З великим інтересом і зацікавленістю були сприйняті виступи зарубіжних учасників, зокрема: професора Трансільванського університету Сіміона Посеску, завідувача відділу з Північно-Кавказького НДІМЕСГ доцента С. В. Брагінця (Росія), завідувача лабораторії кандидата технічних наук із РУП «НВЦ НАН Білорусі з механізації сільського господарства» А. М. Юріна, директора Агроінженерного інституту Латвійського аграрного університету професора Семенса Івановса, директора Естонського природничого університету в Тарту професора Калеві Магруса, директора Словенського аграрного університету в Нітрі професора Яна Франчака, професора Люблінської рільничої академії Януша Новака (Польща).
Тож учасники конференції мали чудову нагоду дізнатися з перших вуст про стан розвитку аграрного сектору економіки в цих країнах.
По завершенню конференції було прийнято рішення щодо подальшого вдосконалення та розвитку аграрної інженерної науки в державі. Учасники конференції мали змогу на інститутському майданчику оглянути та оцінити нові розробки вчених Центру.

Интервью
Ірина Чернишова
Сейчас стремительные изменения, прежде всего в технической сфере, охватили даже аграрный сектор, имеющий репутацию едва ли не самой консервативной отрасли экономики. Неудивительно, что часто усилия владельцев хозяйств, направленные на... Подробнее
Фітопатолог, кандидат с.-г. наук Світлана Чоні
Люди, которые во всем ищут позитив, отмечают, что нынешней весной на полях хотя бы болезни не донимают. «И да, и нет», - комментирует ситуацию менеджер по технической поддержке направления защиты семян компании «Сингента», фитопатолог,... Подробнее

1
0