Спецможливості
Техніка та обладнання

Форум науковців у ННЦ «ІМЕСГ»

11.11.2013
570
Форум науковців  у ННЦ «ІМЕСГ» фото, ілюстрація

У Національному науковому центрі «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» 16–19 жовтня 2013 р. відбулась ХІV Міжнародна науково-технічна конференція, присвячена пам’яті відомого українського вченого в галузі землеробської механіки академіка Петра Василенка.

У Національному науковому центрі «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» 16–19 жовтня 2013 р. відбулась ХІV Міжнародна науково-технічна конференція, присвячена пам’яті відомого українського вченого в галузі землеробської механіки академіка Петра Василенка.

До початку проведення конференції дирекція інституту на чолі з його директором академіком НААН В. В. Адамчуком гідно підготувалася. Зокрема, було видано наукові матеріали у двох томах «Механізація та електрифікація сільського господарства», а також побачили світ дві актуальні книги: монографія «Теорія вібраційних машин сільськогосподарського виробництва» і «Використання плівкових рукавів для зберігання стеблових кормів та зерна».
У роботі конференції брали участь понад 140 учасників із 30 науково-дослідних та навчальних установ як з України, так і країн близького і далекого зарубіжжя. Конференцію відкрив голова оргкомітету — директор Центру академік НААН В.В. Адамчук. Першим до слова був запрошений Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, ректор Вінницького національного аграрного університету академік НААН Г. М. Калетнік. У своєму виступі він окреслив шляхи вирішення (в тому числі й на законодавчому рівні) актуальних проблем в аграрній сфері, зокрема в аграрній інженерії. Він наголосив на тому, що землю слід продавати лише громадянам України. Ця теза народного депутата і вченого була схвально (оплесками) сприйнята учасниками конференції. Крім того, Г. Калетнік акцентував увагу присутніх у залі на тому, що потрібно відроджувати вітчизняне машинобудування, а не інвестувати зарубіжні фірми.
Віце-президент НААН академік НААН Я. М. Гадзало у своєму виступі звернув увагу на фінансування наукових пріоритетних розробок, які можуть задовольнити попит не лише вітчизняного ринку, а й успішно просуватися на ринки зарубіжних країн. У цьому плані прикладом може слугувати тісна співпраця науковців ННЦ «ІМЕСГ» та працівників ВАТ «Брацлав», доїльне обладнання якого експортують до країн Європейського Союзу.
З великою увагою учасники конференції слухали виступ заступника начальника Головного управління агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації А. Ю. Давиденка. В столичній області плідно працюють 18 науково-дослідних установ. Результати роботи науковців відчутні —  Київська область у цьому році намолотила понад 2 млн т збіжжя. Водночас керівництво облдержадміністрації вважає, що науковий потенціал учених використаний несповна, тож обом сторонам є над чим працювати в майбутньому.
З великим інтересом і зацікавленістю були сприйняті виступи зарубіжних учасників, зокрема: професора Трансільванського університету Сіміона Посеску, завідувача відділу з Північно-Кавказького НДІМЕСГ доцента С. В. Брагінця (Росія), завідувача лабораторії кандидата технічних наук із РУП «НВЦ НАН Білорусі з механізації сільського господарства» А. М. Юріна, директора Агроінженерного інституту Латвійського аграрного університету професора Семенса Івановса, директора Естонського природничого університету в Тарту професора Калеві Магруса, директора Словенського аграрного університету в Нітрі професора Яна Франчака, професора Люблінської рільничої академії Януша Новака (Польща).
Тож учасники конференції мали чудову нагоду дізнатися з перших вуст про стан розвитку аграрного сектору економіки в цих країнах.
По завершенню конференції було прийнято рішення щодо подальшого вдосконалення та розвитку аграрної інженерної науки в державі. Учасники конференції мали змогу на інститутському майданчику оглянути та оцінити нові розробки вчених Центру.

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0