Спецможливості
Новини

Українцям більше не смакує гарбузове насіння?

12.01.2017
2284
Українцям більше не смакує гарбузове насіння? фото, ілюстрація
За умови, якщо підприємство буде займатися продажем тільки ядер насіння і забезпечить переробку 5000 кг / добу, вкладені інвестиції окупляться, в середньому, протягом 4-5 місяців

В Україні знизилося споживання гарбузового насіння - незамінного джерела білка для вегетаріанців і людей, які не можуть вживати в їжу м'ясні продукти. У той же час, на світовому ринку ця продукція користується підвищеним попитом, що відкриває можливості для нарощування експорту українських гарбузового насіння за кордон. Про це заявили аналітики компанії Pro-Consulting, пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.

Експерти вважають, що основними ринками збуту можуть стати країни Європи і Середнього Сходу.

В Україні найсприятливішими для вирощування гарбуза і гарбузового насіння є Донецька, Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Харківська та Запорізька області.

Як радять в Pro-Consulting, для організації якісного і точного процесу виробництва необхідно передбачити покупку цілого ряду спеціалізованого обладнання: нория, чистильника насіння, машини з очищення білого нальоту з великого ядра, оптичного сортувальника, лабораторного устаткування і т.д. Загальна вартість обладнання складе близько $ 350-400 тис.

Штат співробітників підприємства може налічувати від 12-13 осіб і більше. 10 фахівців будуть відповідати за функціонування виробничої лінії, 2-3 людини - виконувати допоміжну роботу. Крім того, для успішного функціонування також знадобиться і адміністративний персонал.

Основний прибуток підприємство буде отримувати від реалізації очищеної насіння гарбуза, ядер гарбуза і лушпиння. Орієнтовна вартість продажу 1 кг ядер насіння може досягати $ 5 і вище. Показник рентабельності продажів - 30-35%.

Експерти впевнені: за умови, якщо підприємство буде займатися продажем тільки ядер насіння і забезпечить переробку 5000 кг / добу, вкладені інвестиції окупляться, в середньому, протягом 4-5 місяців.

Ключові слова: експорт, гарбуз, Pro-Consulting

Інтерв'ю
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее

1
0