22 травня 2025

Про нут: практика господарств і нюанси вирощування

Сьогодні в світі активно зростає попит на виробництво рослинних замінників тваринних білків. І тут варто згадати не тільки сою, сочевицю та горох. Австралія б’є рекорди по виробництву нуту, країна зібрала рекордні 2,267 млн т нуту в 2024/25 МР, згідно з даними, опублікованими в квартальному звіті ABARES Australian Crop Report. У деяких регіонах країни виробництво нуту зросло на 239 %. 
Крім того, дослідження австралійського Університету Аделаїди виявили, що нут і сочевиця, мають більшу харчову цінність для раціону людини, ніж продукти, виготовлені з вівса та пшениці, зокрема щодо високого вмісту цинку та заліза в зерні цих культур.
Здавалося б, що може стримувати українських аграріїв від вирощування такої продуктивної і відносно невибагливої культури, як нут? Адже, крім досить високої ціни на ринку та зростаючого попиту на рослинний білок, ця культура має ще одну вагому перевагу – вона позитивно впливає на родючість ґрунтів. Нут збагачує ґрунт азотом і переводить фосфор у форму, легкодоступну для інших рослин. 


Нут в Україні: органічне землеробство та гречка як кращий попередник 

В Україні експертом по нуту вважається Олексій Дон з Вінниччини, фермерське господарство якого розташоване в екологічно чистій місцевості, далеко від промислових об’єктів. В господарстві вирощують озиму пшеницю, ярий ячмінь, кукурудзу, гречку, а також бобові культури — нут, маш і сочевицю. Господарство стало одним із перших в Україні, хто взяв курс на органічне землеробство, зокрема у вирощуванні нуту, машу та сочевиці. Зібране зерно зберігають у спеціалізованому складі, а продукція реалізується як на місцевому рівні, так і по всій країні. Основні принципи фермера Олексія Дона – дбайливе ставлення до землі, розуміння важливості корисних мікроорганізмів у ґрунті, збереження природної рівноваги та виробництво безпечної, якісної продукції.

Нут в Канаді: не хворіє на кореневі гнилі та перспективний у вирощуванні 

Основні правила у вирощуванні нуту

Юлія Наружна, j.naruzhna@univest-media.com
 

Banner
Banner

Читайте також

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери