Спецможливості
Новини

Активний попит підтримує ціни на рослинні олії на високому рівні

03.06.2020
782
Активний попит підтримує ціни на рослинні олії на високому рівні фото, ілюстрація

Рішення китайської влади обмежити закупівлю товарів із США підтримало світові ціни на рослинні олії, оскільки після зменшення імпорту рослинних олій із США Китай активізує їх закупівлю в інших країнах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Індонезія з 1 червня збільшила експортне мито на сиру пальмову олію на 5 $/т до 55 $/т, щоб підтримати мандат В30 на виробництво біодизельного пального. При цьому Малайзія знизила експортне мито до нуля, щоб підтримати власних виробників на тлі скорочення поставок до Індії.

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії минулого тижня виросли на 5,8% до двомісячного максимуму, проте в понеділок знизилися на 0,5% до 2280 рінггитів/т або 528,08 $/т, навіть попри збільшення експорту у травні в порівнянні з квітнем на 7-8%.

Ф’ючерси на соєву олію в Чикаго на початку сесії виросли до 611 $/т, проте після новин з Китаю впали на 2,3%, але пізніше відновилися до 608 $/т, зафіксувавши денне зростання на рівні 0,6%. Ціни підтримали дані про обсяг переробки сої в США у квітні в межах 5 млн т, що хоча й поступається показнику березня, проте значно перевищує експертні очікування.

Ціни пропозицій аргентинської соєвої олії поступово виросли до 640 $/т FOB Paranagua, хоча попит на неї низький.

Ціни пропозицій української соняшникової олії виросли до 750-760 $/т FOB для поставок у липні-серпні, тоді як російська олія подорожчала до 740-745 $/т FOB.
В поточному сезоні станом на 1 травня Україна збільшила експорт рослинних олій в порівнянні з відповідним періодом 2018/19 МР на 10%, а експорт шротів – на 11%. Основними покупцями вітчизняної соняшникової олії стали країни ЄС (з часткою 32,3% в загальному обсязі експорту), Індія – 28,7% або 1,3 млн т, та Китай – 13,7% або 0,62 млн т.

Російські порти у травні відвантажили 217,3 тис т соняшникової олії, що на 7% перевищує показник травня 2019 р. Основними покупцями російської олії у травні стали Туреччина, Іран, Китай, Саудівська Аравія, Єгипет та Ліван.

Ключові слова: рослинні олії, ціна, попит

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0