Спецможливості
Новини

Зернова угода довела свою ефективність і має бути продовжена, — Василь Боднар

26.01.2023
387
Зернова угода довела свою ефективність і має бути продовжена, — Василь Боднар фото, ілюстрація

Зернова угода, до завершення якої залишилося менш як 60 днів, довела свою життєздатність, наразі стоїть питання її продовження, заявив посол України в Туреччині Василь Боднар.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Зараз стоїть питання про продовження цієї ініціативи, оскільки залишилося менше ніж 60 днів до її завершення, і це зараз одне з актуальних питань... Свою життєздатність ця ініціатива підтвердила», — сказав Боднар.

У цьому контексті він нагадав, що в розвиток цієї угоди Президент Володимир Зеленський започаткував  ініціативу Grain From Ukraine, а в результаті взаємодії з турецькою стороною багато українського зерна переробляється в Туреччині і потім надходить на ринки тих країн, які потребують зернових продуктів. 

Дипломат зауважив, що зерновим коридором транспортується не той обсяг продукції, який би ми хотіли, оскільки  представники країни-агресора у Спільному контрольному центрі постійно намагаються загальмувати процес перевірок суден. 

«Звичайно, ми могли б робити значно більше, але на сьогодні це ефективний процес, і це єдиний шлях постачання у великих обсягах зерна, яке ми вирощуємо», — констатував посол України.

Він зазначив, що робота зернового коридору є одним з пріоритетів взаємодії України і Туреччини.

«Я переконаний, що це стане одним з елементів реалізації  Формули миру Президента Зеленського, одним з ключових елементів якої є питання продовольчої безпеки у світі. Я вірю, що Туреччина також відіграє свою ключову роль», — спрогнозував Боднар.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0