Спецможливості
Новини

За 2 роки світовий ринок стартапів в АПК подвоївся

14.03.2020
846
За 2 роки світовий ринок стартапів в АПК подвоївся фото, ілюстрація

У 2017 році обсяг ринку AgriFoodTech–стартапів складав близько $10 млрд, то вже за результатами 2019 року ця цифра досягла майже $20 млрд. 

Про це заявив член наглядової ради Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA) і член комісії Українського фонду стартапів (USF) Олександр Романишин 11 березня в Києві, пише propozitsiya.com.

Він уточнив, що AgriFoodTech об’єднує системи управляння землями сільськогосподарського призначення, точне землеробство, eGrocery, Agribusiness Marketplaces та інші.

Серед зазначеної суми стартапів, які перебувають на початкових етапах розвитку, не більше ніж $1 млрд, проте кількість угод найбільша і нараховує більше тисячі.

Технологічні компанії скуповуються великими компаніями та агрохолдингами, які бажають бути на часі з новітніми технологіями. Найбільш активними гравцями минулого року були Raven та CNH. 

Що стосується України, яку так часто називають аграрною державою, то обсяг інвестицій у проекти AgriFoodTech ще за 2017 рік не перевищував $10 млн.

Та зараз, як вважає Олександр Романишин, зростає зацікавленість великих корпорацій до стартапів, що є позитивним сигналом для галузі.

Великий бізнес воліє бути більш технологічним з одного боку, а з іншого, володіє необхідними ресурсами.

Негативний фактор для внутрішнього ринку — суттєва кількість проектів взагалі не орієнтується на український ринок: стартапи одразу планують виходити в країни, де є попит на їх розробки і там планують продажі.

 

Інтерв'ю
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0