Спецможливості
Новини

З початку травня відзначається безперервне зростання експортних цін на українську кукурудзу

16.07.2019
575
З початку травня відзначається безперервне зростання експортних цін на українську кукурудзу фото, ілюстрація

Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», з початку травня на українському експортному ринку (базис FOB) зберігається тенденція поступового зростання цін на кукурудзу. За підсумками травня ціни на зернову зросли на 7-8 USD/т, в червні - на 10-12 USD/т, а за першу половину липня - в середньому на 5 USD/т. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Даний ціновий тренд викликаний, перш за все, побоюваннями щодо зниження виробництва зернових у США через несприятливі погодні умови, а також збільшенням інтересу китайських імпортерів до української кукурудзі на тлі триваючого торгового конфлікту між США та Китаєм. Наприклад, якщо в травні-червні 2017/18 МР Україна поставила на зовнішні ринки практично 3,2 млн. тон кукурудзи, з яких 434 тис. тон припало на ринок КНР, то за аналогічний період 2018/19 МР дані показники істотно зросли та склали 6 млн. тон і 867 тис. тон відповідно.

У той же час більш активне зростання цін на зернові українського походження стримують очікуваний другий за величиною після торішнього рекорду врожай кукурудзи в Україні, прогноз рекордного виробництва зернових в країнах Латинської Америки та збільшення обсягів експорту бразильської кукурудзи в Китай. Також тиск на ціни зробило те, що до кінця червня ц.р. погодні умови в кукурудзяному поясі США покращилися, що призвело до підвищення прогнозів виробництва американських зернових, а також прогнозовані високі перехідні залишки кукурудзи в США.

Якщо на початку травня ціни пропозиції на спотові поставки кукурудзи варіювалися в межах 168-174 USD/т FOB, то станом на 16 липня вони в основному складають 190-198 USD/т FOB, а в ряді випадків на суднові партії типу Panamax досягають 200 USD/т FOB з постачанням в середині серпня. Додаткову підтримку цінам в даний час надає фіксоване збільшення попиту імпортерів на українську зернову як на спотовому, так і форвардному ринках.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та

1
0