Спецможливості
Новини

Повітряно-ґрунтова посуха в Україні посилюється, — Гідромет

24.09.2020
1259
Повітряно-ґрунтова посуха в Україні посилюється, — Гідромет фото, ілюстрація

Відсутність дощів і переважання дуже теплої, в окремі дні спекотної для вересня погоди обумовлювало в другій декаді місяця подальше посилення та поширення повітряно-ґрунтової посухи в Україні, йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

«Кумулятивна кількість опадів за період із 1 серпня до 20 вересня (період накопичення та формування вологозапасів ґрунту під сівбу озимих) на більшій частині території країни не перевищила 10-30% від норми, що менше, ніж під час посухи 2015 р.», — підкреслили агрометеорологи.

Також наголошується, що протягом перших двох декад на території країни (за винятком західних областей і деяких районів північних областей, де опадів було менше за норму) випадання ефективних опадів не зафіксовано. Тривалість періоду без дощів досягла в більшості областей 50-60 діб.

«За експертною оцінкою, на 60-70% площ, призначених під сівбу озимих, волога у верхніх шарах ґрунту (0-10 і 0-20 см) майже була відсутня або була відсутня зовсім, лише на 10-15% площ у західних областях запаси вологи оцінювалися як достатні для сівби, проростання зерна й утворення сходів», — уточнюється в огляді.

Водночас зазначається, що такі погодні умови були сприятливими для просихання насіння зерна кукурудзи, соєвих бобів, а також проведення збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур.

«Що стосується найближчої перспективи, то до 27 вересня погоду в Україні визначатиме західний антициклон, який формуватиме суху та теплу погоду на всій території країни», — прогнозують агрометеорологи.

Ключові слова: посуха, посівна, Гідромет

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0