Спецможливості
Новини

В Україні спостерігається активна розбудова соєпереробної галузі

20.09.2017
1558
В Україні спостерігається активна розбудова соєпереробної галузі фото, ілюстрація

USDA прогнозує зменшення експорту сої з України в 2017/18 МР на 34% – до 2800 тис. т. Натомість прогнози з експорту продуктів переробки сої доволі оптимістичні – приріст по соєвій олії – 15%, соєвому шроту – 35%, пише propozitsiya.com за матеріалами журналу Landlord.

За інформацією видання, в Україні на переробку надходить лише близько 25% зібраного врожаю сої, тоді як у світовій практиці цей показник становить 80% бобів. За прогнозами ОЕСР, до 2026 року в світі перероблятиметься 90% вирощеної сої.

В українських виробників гіпотетично величезні перспективи, низка компаній уже розпочали їх освоєння. За обсягами переробки сої та виробництва соєвих продуктів в Україні лідирують «Астарта», МХП, «Промтехагроторг», «Протеїн-Продакшн», «Пологіський олійно-екстраційний завод», «Тегра Україна» тощо. Додатково до наявних потужностей в Україні будується ще кілька великих переробних заводів.

Переробні підприємства скаржаться на високу конкурентність за сировину на внутрішньому ринку, яку їм складають компанії-трейдери. В «Астарті» називають причиною загострення конкуренції у відсутності мита на експорт соєвих бобів на відміну від насіння соняшнику. Надалі конкуренція лише загострюватиметься. «Переробні потужності в середньому по ринку завантажені лише наполовину», – повідомила Інна Ільєнко з «Дунайської сої».

Виконавчий директор групи «Росток-Холдинг» Дмитр Купавцев вважає, що шанси переробників на успіх у боротьбі за сировину підвищаться, коли українські переробники зможуть давати конкурентну ціну виробнику сої. «В Україні активно будуються заводи з глибокої переробки сої (розподілу її на фракції). Тільки цього річ з’явилося три таких заводи. І це один із переломних періодів. Адже ще зовсім недавно Україна імпортувала весь обсяг лецитинів, ізолятів й інших фракцій сої», – нагадав він.

В «Астарті» вбачають перспективу української соєпереробної галузя за високо протеїновими шротами не-ГМО, – пише журнал Landlord.

Інтерв'ю
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0