Спецможливості
Новини

В Норвегії вже два роки вирощують зелень в печері

16.03.2024
319
В Норвегії вже два роки вирощують зелень в печері фото, ілюстрація

Знаходячись за 15 км на захід від столиці Норвегії, Gruve Gront вирощує свою продукцію в досить незвичайному місці. Ферма площею 500 м2 розташована в печері. Тут вирощують мікрозелень, листя, їстівні квіти, помідори чері, перець чилі та міні-огірки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.

«Ми культивуємо всередині печери, яка має природну ізоляцію та стабільну температуру усіх пор року. Навіть коли зовні температура падає до нуля, всередині печери стабільна температура близько 6 градусів Цельсія», – каже Рафік Халабі, співзасновник Gruve Gront.

Ферма, заснована Рафіком Халабі та Пейманом Карімом Афшаром, існує вже два роки. Вертикальна ферма постачає свою зелень постійним клієнтам навколо Осло, охоплюючи готелі, ресторани з вишуканою кухнею та магазини гурманської їжі.

«Ми розподіляємо понад 1500 кг мікрозелені на місяць. Решту ми не важимо, оскільки продаємо їх поштучно, залежно від замовлень, які кожного разу відрізняються», – каже Рафік.

Власник запевнив, що вони легко можуть адаптуватись до змін на ринку, коли потрібно збільшити виробництво продукції або поставити на ринок додаткові культури.

Через суворий клімат Норвегії, виробники обмежені у вирощуванні своїх продуктів у звичайних теплицях.

«У нас повинно бути більше внутрішніх ферм в Норвегії, проте споживання енергії – це досить великий виклик. Використання природної ізоляції та тепла з печери дозволяє нам значно скоротити споживання енергії порівняно з традиційними вирощувачами в теплицях та іншими вертикальними фермами».

Інтерв'ю
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0