Спецможливості
Новини

Цього року очікується рекордний врожай ріпаку, який може знайти нового покупця в Китаї

11.04.2019
800
Цього року очікується рекордний врожай ріпаку, який може знайти нового покупця в Китаї фото, ілюстрація

Посівні площі під ріпаком ростуть третій рік поспіль. Фактори розширення - сприятливі погодні умови і привабливі ціни на цю олійну культуру. Ріпак став найприбутковішою культурою не тільки серед зернових, а й олійних, що не властиво для українського ринку. Про це розповіла Юлія Гаркавенко, аналітик аналітичного агентства УкрАгроКонсалт на Міжнародній конференції «Зерно Причорномор'я», передає propozitsiya.com.

Цього року очікується рекордний врожай ріпаку. «Ми матиме рекордні результати - 3,5 млн т, що на 23% вище попереднього прогнозу», - пояснила Ю. Гаркавенко.

Прогнозують і максимальне зростання переробки, яке триває кілька сезонів поспіль і граничний експорт - майже 3 млн т.

На ріпак спостерігається високий попит з боку Європи, основного нашого покупця. У цьому сезоні Україна може відкрити ще один великий ринок для свого ріпаку - Китай, який через торгівельну війну з Канадою шукає нових постачальників. «Але у нас немає дозвільних документів, їх ще потрібно отримувати, як це було з соняшниковою олією та соняшниковим шротом. Поки що будемо поставляти ріпакову олію. Україна зробила хороший ривок у виробництві ріпакової олії: з 8 тис. т в 2017/18 маркетинговому році до 67 тис. т в 2018/19», - додала спікер.

З січня нинішнього року запроваджується нова норма, згідно з якою повернення ПДВ отримують тільки фермери, які вирощують ріпак. Це означає, що експортери будуть намагатися вивезти продукцію якомога швидше.

Наталія Рудніченко

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0