Спецможливості
Новини

"Аграрний фонд" придумав, як залучити кошти з фінсектора

20.12.2016
1198
"Аграрний фонд" придумав, як залучити кошти з фінсектора фото, ілюстрація
ПАТ "Аграрний фонд" планує запустити паралельно з форвардом інструмент, який дозволить компанії залучати кошти - мова йде про ф'ючерс на пшеницю

ПАТ "Аграрний фонд" планує запустити паралельно з форвардом інструмент, який дозволить компанії залучати кошти - мова йде про ф'ючерс на пшеницю. Про це розповів глава правління ПАТ "Аграрний фонд" Андрій Радченко, пише propozitsiya.cоm з посиланням на УкрАгроКонсалтинг.

А.Радченко підкреслив, що в такій моделі ціна фіксується на старті і потім виноситься у вигляді контракту на біржу. "Для "Аграрного фонду" запуск такого ф'ючерсу дозволить хеджувати ризик і залучати додаткові гроші. Як тільки я щось продаю, я отримую додатковий ресурс, на який можу ще раз щось купити і знову виставити на продаж. Залучення з ринку грошей спекулянтів - ефективний інструмент збільшення оборотних коштів, особливо в нинішній ситуації з банківськими позиками ", - сказав А.Радченко.

У спрощеному вигляді модель виглядає так: Аграрний фонд бере форвард у аграрія і перехеджирує тут же від покупця ф'ючерсу. На виході має різницю - арбітраж, за мінусом своїх витрат у вигляді вартості грошей і деяких накладних витрат.

Зараз проект на стадії розробки. Планується стартувати з обсягу в 200 млн грн, закуповуватися буде продовольча пшениця, 2-3 клас. Лоти будуть уніфікованими, контракти - відносно невеликого обсягу. Експерт уточнив: якщо торгувати відразу корабельної партією, по 25 тис. т, то відразу відсікається більшість учасників. У грошовому вираженні 1000 т - 5 млн грн, це суттєва цифра. Тому, лоти доведеться дробити для залучення фізосіб, а великі учасники зможуть купувати кілька лотів відразу. Торги проходитимуть на Аграрній біржі.

За прогнозами А.Радченка, попит буде більшою мірою з боку портфельних інвесторів, спекулянтів, які прийдуть за маржею, а не за зерном. "Безумовно, буде якась частина стратегів, реальних покупців з фізичного ринку, які прийдуть за конкретним контрактом, особливо якщо буде дисконт - терміни поставки будуть підходити, місце відвантаження і т.п. Але більшою мірою торгувати будуть ті, хто хоче спекулювати ", - додав він.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0