Спецможливості
Новини

2019 року взаємна торгівля агропродукцією між Україною та ЄС сягнула рекордних $10,6 млрд

10.03.2020
629
2019 року взаємна торгівля агропродукцією між Україною та ЄС сягнула рекордних $10,6 млрд фото, ілюстрація

У 2019 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом майже на 18 % перевищила рекордний показник 2018 року і вперше сягнула позначки у $10,6 млрд. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Інституту аграрної економіки НААН України.

При цьому додатне сальдо становило $4,3 млрд. Головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія і Франція, а також Бельгія, яка протягом останніх двох років міцно закріпилась у цьому списку. Ці країни створюють понад 78 % сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн-членів ЄС на суму понад $3,1 млрд. Це на 16,3 % більше ніж 2018 року.

В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів. У 2019 році Україна найбільше — $343 млн  — витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних.

Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на $314 млн. Поставки з Європи тютюну і виробів з нього збільшилися порівняно з 2018 роком більш ніж на 60 % — до $279 млн.

Залишків та відходів, продуктів для годівлі тварин закупили на $ 190 млн. У групі продуктів «какао-боби, шоколад», імпортувався переважно шоколад. На ці солодощі у 2019 році було витрачено $184 млн.

Обсяги поставок на український ринок м’ясної продукції склали $147 млн. Насіння олійних закупили на $140 млн.

Загалом ці групи продуктів зайняли близько 51 % у вартісних обсягах імпорту продовольства з Євросоюзу.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0