Спецможливості
Новини

Урожай зернових у Росії поб’є рекорд майже 40-річної давності

07.11.2017
1736
Урожай зернових у Росії поб’є рекорд майже 40-річної давності фото, ілюстрація
Урожай зернових у Росії, за прогнозами міністерства сільського господарства США, перевищить 128 млн т і поб’є чинний рекорд, встановлений у 1978 році (127 млн т)

Урожай зернових у Росії, за прогнозами міністерства сільського господарства США, перевищить 128 млн т і поб’є чинний рекорд, встановлений у 1978 році (127 млн т). Про це пише propozitsiya.com за матеріалами закордонної преси.

Як вважають американські експерти, рекорд встановлено завдяки поєднанню високих технологій та сприятливих погодних умов: мінімального вимерзання взимку та хороших умов вегетації влітку по всій території вирощування зернових. Вони вказують на те, що площа під зерновими цього сезону була вдвічі меншою, ніж у 1978 році, отже, врожайність з тих пір зросла удвічі. Зокрема, врожайність пшениці й ячменю в сезоні 2017/18 в Росії на 16–19% вища, ніж у попередньому.

Відтак прогнозується зростання експорту пшениці на 20% до 33,5 млн т і ячменю на 61% до 5,7 млн т.

Минулого сезону найбільшими покупцями російського зерна були Єгипет, Туреччина та Бангладеш. Як прогнозують американські аналітики, Туреччина збереже за собою 2 місце, попри нові вимоги до імпортованих з Росії пшениці, соняшникової олії, бобових та кукурудзи, запроваджені 9 жовтня, — перед відправкою вантажу отримати відповідний сертифікат у турецькому торговому представництві в Росії.

Крім того, уряд Росії оголосив про плани субсидувати доставку зерна з Сибіру, Уралу й Поволжя, що стимулюватиме експорт. «РЖД» вже надала 10%-ву знижку на вивезення зерна з Воронезької, Орловської, Тамбовської, Оренбурзької, Саратовської, Новосибірської та Омської областей на строк до 30 червня 2018 року.

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0