Спецможливості
Новини

Укртрансбезпека займається поборами з судновласників, - Risoil

11.07.2017
2027
Укртрансбезпека займається поборами з судновласників, - Risoil фото, ілюстрація
Укртрансбезпека займається не безпекою в портах, а поборами з судновласників, - висновок зробив співвласник і директор портового оператора Risoil Шота Хаджішвілі

Державна служба з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) займається не безпекою в портах, а поборами з судновласників. Такий висновок озвучив співвласник і директор портового оператора Risoil (найбільшого терміналу з перевалки соняшникової олії) Шота Хаджішвілі на своїй сторінці в   Facebook, пише propozitsiya.com.

"У всьому світі в морських портах є порт стейт контроль PSC, який виконує певні функції і працюють в ній високопрофесійні кадри, як то капітани і старші механіки з великим стажем роботи і досвідом. Тільки у нас в країні PSC це не інструмент нагляду за безпекою мореплавства, а контора з вибивання чорної готівки з судновласників через агентські компанії", - зазначив він.

Експерт пояснив, що в PSC у нас немає капітанів і стармеха, "у нас там працюють колишні "екологи", яким "перекрили канали обілечування в портах, колишні прокурори і податкові менти. Це ціле угруповання, яке працює злагоджено і не тільки в портах але і на дорогах і навіть в частині освоєння коштів, що виділяються на утилізації токсичних відходів".

На його думку, якщо з'являється структура, яка прагне не брати участь в їх схемі обілечування, то її всіма силами будуть тиснути.

"Ними створено кілька контор-смітників, одна з яких "Посейдон Інжинеринг". Всім агентам через гінців було запропоновано підписати з нею договір про пломбування клапанів фекальних вод. Це практика тільки наша, тому, як у світі це робить екіпаж судна, а капітаном порту може перевірити наявність пломбування в будь-який час стоянки в порту. Проте судновласнику нав'язується непотрібна послуга вартість якої від $180 до $350. Якщо агентська компанія не підписала такий договір, то в справу вступає PSC і її ні чого не навчені "інспектора". в процесі інспекції на судах незговірливих агентів виявляються "порушення" і складається акт за формою "30". Судно не може піти в море не усунувши це і не викликавши представника свого класифікаційного товариства", - каже Ш. Хаджішвілі.

Він розповів, що Балкер Maria прийшов до Чорноморська по навантаження і був під вантажними операціями понад 10 робочих днів. У четвер судно загрузилось кукурудзою і зібралося йти в рейс на Іспанію. Покупець і фрахтувальник судна "Гленкор". Але за пару годин до відходу на борт піднялися два "інспектора" PSC і заявили своє право робити огляд. На резонне зауваження капітана і агента, що судно на відхід і оформляються вантажні документи, і можна було провести перевірку за період довгої стоянки, відповіли - маємо право. Далі пішов акт з десятків зауважень і одне з них "30".

"Балкер встав на простий близько 17 годин в четвер. У п'ятницю було отримано лист від Класу, що причина затримки усунена і знята. PSC поінформували і викликали їх на борт для повторної перевірки близько 15 годин. Але вони позначилися зайнятими і до кінця робочого дня не з'явилися.

І ось далі зовсім цікаво: порт, термінали і всі служби працюють цілодобово і без вихідних, а PSC у вихідні не працюють. Треба чекати ще дві доби, поки пани "інспектора" зволять прийти на роботу. Такі дії завдають максимальної шкоди судновласнику і агенту. Збитки складуть кілька десятків тисяч доларів", - розповів співвласник портового оператора Risoil.

Він додав, що всі ці дії стали можливі завдяки міністру, який підписав наказ # 433 в грудні минулого року.

Керівництво МІУ було інформовано про ситуацію, що склалася але не вживає жодних заходів для усунення.

"Кадрова політика УТБ - це фарс, не можна в спец установа набирати кого не попадя без освіти.

Зі свого боку хочу донести до керівництва МІУ що портове співтовариство не дозволить повернути схеми по "відносно чесному відбору засобів у громадян", які громадянами були усунені після Майдану.

Закликаю всі агентські компанії розірвати договори з "Посейдон" і не дозволити шахраям знову повернути нас у минуле.

Закликаю судновласників не платить в дисбуртсменті статтю: пломбування клапанів за непотрібністю її платить", - запропонував Ш. Хаджішвілі.

Інтерв'ю
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками

1
0