Спецможливості
Новини

Україна стрімко нарощує обсяги виробництва батату

28.03.2019
936
Україна стрімко нарощує обсяги виробництва батату фото, ілюстрація

Батат активно набуває популярності серед українських фермерів, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). Більше того, цю культуру до свого звіту знедавна включає й офіційна статистика. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр УПОА.

Зокрема, згідно з даними, які нещодавно оприлюднила Державна служба статистики України, в 2018 році валовий збір батату в українських господарствах сягнув 190 тон. Для порівняння, ще роком раніше в офіційних звітах обсяг врожаю батату в Україні було зафіксовано на рівні 20 тон.

Таку тенденцію самі виробники обґрунтовують вельми високим потенціалом цієї культури. По-перше, за їх словами, батат може доволі ефективно вирощуватися на всій території України, щоправда, в південних областях врожайність помітно вища, ніж на півночі країни. По-друге ж, ця продукція досить затребувана як на внутрішньому ринку, так і на експорт.

«Українці все більше смакують «солодкою картоплею», а деякі навіть відмовляються від споживання традиційної картоплі. При цьому, по мірі збільшення виробництва, ціна на батат на українському ринку щороку знижується, що також стимулює споживання цієї продукції в Україні», – коментує ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Більш того експерт зазначає, що в перспективі українські виробники зможуть і доволі непогано заробити на експорті батату. За її словами, споживання цієї продукції в європейських країнах ще в 2017 році перевищувало 300 тис. тон на рік і щороку продовжує зростати. Але поки що про системний експорт українського батату говорити зарано, адже через вельми невеликий обсяги виробництва зібрати експортну партію доволі складно.

Ключові слова: Україна, виробництво, Батат

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0