Спецможливості
Новини

Україна стала нетто-експортером живого свинопоголів'я

07.10.2016
956
Україна стала нетто-експортером живого свинопоголів'я фото, ілюстрація
Украина стала нетто-экспортером живого свинопоголовья

За результатами трьох кварталів 2016 року Україна здобула звання нетто-експортера живого свинопоголів'я.

Про це повідомляє Асоціація “Свинарі України” на своїй сторінці в Facebook 

За  січень-вересень 2016 року українські виробники експортували за кордон 1,74 тис. т. живця свиней забійних кондицій на суму $2 млн. Прибуток від таких поставок перевищив ціну завезених з-за кордону племінних чистопорідних та гібридних свиней. Як підсумок, Україна завершила третій квартал 2016 року із позитивним зовнішньоторговим сальдо з торгівлі живими свинями (код УКТ ЗЕД 0103), що дорівнює $243 тис.

Аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська зауважила, що такого експортного прориву Україна змогла досягти завдяки своєму основному та єдиному акцептору українських свиней – Грузії. Як і раніше, племінних тварин до України постачає в основному Данія. Друге місце обійняли ірландські постачальники, склавши конкуренцію німцям, а Франція замкнула трійку.

Зовнішня торгівля м’ясом свиней (код УКТ ЗЕД 0203) у цьому році не може “похизуватися” такими здобутками. Так, упродовж досліджуваного періоду до інших країн направили лише 1,69 тис. т свинини, що у 12,7 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Бондарська відмітила, що за 9 місяців 2016 року обсяги імпорту свинини скоротились на третину порівняно з трьома кварталами минулого року і склали 2,46 тис. т. Як наслідок, загальна вартість завезеної сировини перевищує обсяги доходу від її експорту на $1,07 млн.

Для довідки: Україна в 2015 році збільшила поставки свинини на зовнішні ринки майже втричі — до 27,17 тис. т, імпорт свинини впав в 8,4 рази — до 3,69 тис. т.

Ключові слова: свинина, свині

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0