Спецможливості
Новини

Україна знизила експорт до ЄС сировини, але збільшила вивіз продукції переробки

08.11.2016
925
Україна знизила експорт до ЄС сировини, але збільшила вивіз продукції переробки фото, ілюстрація

За 9 місяців поточного року Україна поставила в ЄС 36,4 млн т різної аграрної, в т. ч.  харчової продукції на суму 7,2 млрд дол., що становить 53,3% від загального її експорту за зазначений період, ынформує компанія "ПроАгро", повідомляє propozitsiya.com.
При цьому в порівнянні з аналогічним періодом 2015 р. експорт продукції АПК в ЄС знизився на 3,6% в натуральному вираженні і на 1% - в грошовому.
Зернових в ЄС з початку 2016 р. Україна відвантажила 4 460 тис. т проти 4 671,2 тис. т роком раніше і виручила за них 678,4 млн дол., що на 45,9 млн дол.менше. Тобто, Україна поставила на 4,5% менше зерна, але в грошах втратили 6,7% за рахунок зниження світових цін на нього.
На 16%, знизився в цьому році експорт в Євросоюз олійних культур - до 940 тис. т, на чому Україна втратила 16,7% валютної виручки.
Однак, в поточному році більш ніж в два рази був збільшений експорт в ЄС рослинних масел - до 1,1 млн т. Виручка склала 855 млн дол. проти торішніх 392,5 млн дол.
Таким чином, знизився експорт в ЄС сировини, але збільшився вивіз продукції переробки.
Збільшення експорту в ЄС стосується не тільки масел, але і іншої продукції. Так, з початку року аграрії майже вдвічі збільшили поставки в Євросоюз яловичини, свинини, баранини і продуктів її переробки - до 327 т проти торішніх 166 т, експорт курятини зріс на 44,5% - до 27,2 тис. т, молока та молочних продуктів - у вісім разів, до 82 т.
Крім того, значно зросли обсяги продажів в ЄС меду, свіжих ягід і овочів, хоча і знизився експорт фруктів.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0