Спецможливості
Новини

Україна і Туреччина збільшать удвічі товарообіг сільгосппродукцією

30.11.2016
1523
Україна і Туреччина збільшать удвічі товарообіг сільгосппродукцією фото, ілюстрація
Товарообіг України і Туреччини в АПК 2015 р. склав близько $ 1 млрд, за 10 місяців 2016 р. - $ 700 млн

Україна і Туреччина планують наростити товарообіг в категорії продуктів сільського господарства в найближчі роки, з огляду на підготовку до угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Таку думку висловив в ході українсько-турецької агробізнес-форуму заступник міністра продовольства, сільського господарства та тваринництва Туреччини Мехмет Даниш, пише propozitsiya.com.

За його словами, за останні 13 років агровиробництво в Туреччині постійно зростало. Зараз експорт сільгосппродукції з країни становить $17 млрд, імпорт агропродукції - $11 млрд. Туреччина постачає 1,6 тис. найменувань агротоваров в 192 країни світу.

Як відзначив турецький заступник міністра, Україна є другою країною в плані співпраці в сфері сільського господарства. А після переговорів по ЗВТ торгові відносини між країнами отримають новий імпульс, впевнений він.

Зі свого боку, заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева зазначила, що товарообіг України і Туреччини в АПК 2015 р. склав близько $1 млрд, за 10 місяців 2016 р. - $700 млн. Серед імпортерів української агропродукції Туреччина посідає сьоме місце, серед країн-експортерів сільгосптоварів в Україну - третє місце після Німеччини та Польщі.

За якими саме категоріями аграрних продуктів йдуть переговори про можливість їх квотування в рамках підписання договору про зону вільної торгівлі представники обох відомств не уточнили.

Інтерв'ю
Николай Орлов
У 2016 році значно зросла кількість рейдерських захоплень підприємств. Серед постраждалих є і  представники аграрного бізнесу. Лише протягом першого півріччя зі скаргами на дії рейдерів до
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0