Спецможливості
Новини

Третина аграріїв не буде здійснювати озиму посівну

30.08.2022
1160
Третина аграріїв не буде здійснювати озиму посівну фото, ілюстрація

Українським виробникам не вистачить потужностей для зберігання нового врожаю. Потрібно прискорити транспортування зернових хоча б до кордонів із Євросоюзом та задіяти для зберігання продукції тимчасові термінали і конструкції, вільні елеваторні потужності в сусідніх державах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Український союз промисловців і підприємців.

За 26 днів роботи зернового коридору з українських портів вийшли 44 судна, які вивезли понад 1 млн тонн агропродукції. Наразі є ще 40 заявок, процес триває.

Однак обсяги перевалки значно нижчі очікуваних: в середньому 1 млн. тонн/місяць, при тому, що запаси 2021 року складали 20 млн. тонн  + 67 млн тонн олійних і зернових очікувано зберуть цьогоріч. Зернова угода розрахована на 120 днів, бути на 100% упевненими, що вона буде продовжена — не можна, тому експорт потрібно максимально нарощувати.

Через проблеми із логістикою та безпекою (обидві — наслідок війни рф проти України) більшість контрактів українських аграріїв нині – спотові. Тобто отримання коштів після надання товару. Така ситуація значно обмежує фінансові можливості аграріїв. За оцінками профільних асоціацій, третина з них (30%) не будуть здійснювати озиму посівну.

Побудова тимчасових терміналів на кордонах з ЄС з необхідними для зберігання умовами дасть змогу повернутися до контрактної (ф’ючерсної) торгівлі, знизить логістичний тиск на галузь.

Ключові слова: озима посівна 2022, УСПП

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0