Спецможливості
Новини

Ставки на перевалку зерна в портах знижуються

20.03.2017
1140
Ставки на перевалку зерна в портах знижуються фото, ілюстрація
Ставки на перевалку зерна в портах пішли вниз. В середньому вартість послуг знизилася на $3-5/т, залежно від акваторії. Однак це був лише перший стрибок зниження ставок

Ставки на перевалку зерна в портах пішли вниз. В середньому вартість послуг знизилася на $3-5/т, залежно від акваторії. Однак це був лише перший стрибок зниження ставок. Зараз все йде до того, що Україна входить в другий етап зниження ставок, а значить перевалка стане дешевше ще на $1-2/т. Такий прогноз зробив керівник експертного спрямування ЦТС-Консалтинг Андрій Шкляр, пише propozitsiya.com з посиланням на cfts.org.ua.

При цьому він додав, що хоча ставки на перевалку зернових і впали, вони все одно набагато вищі, ніж в Європі або Чорноморському регіоні. Відповідно, навіть існуючі на сьогодні ставки дають достатній запас маржинальності компаніям, які оперують терміналами. "Будівництво йде кілька років, а прогноз експорту все одно висхідний, тому я вважаю, що ми будемо бачити ще нові проекти і вони будуть рентабельні, хоч і не з такими показниками, як кілька років тому", - говорить консультант.

Нагадаємо, раніше схожу думку висловив колишній заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков: "Ми вже бачимо невеликий надлишок потужностей з перевалки зернових і олійних. Отже, ставки на перевалку вже трохи знизилися і в наступному році, ймовірно, впадуть ще більше, тому що проекти продовжують реалізовуватися . Проте, це як і раніше високорентабельний бізнес і, в моєму розумінні, ще мінімум п'ять років він буде високорентабельний".

Варто відзначити, що зернова інфраструктура вже, по суті, відчуває профіцит. За оцінками ЦТС, потужності з перевалки на сьогодні вже складають 50,39 млн т, при тому, що експорт зернових в минулому році склав 38,3 млн т. Якщо додати до цього заплановані 21,8 млн т потужностей, які планується побудувати в найближчі 3 роки, і якщо очікуване збільшення обсягів експорту не відбудеться, то ставки впадуть ще більше, а відповідно і прибутковість бізнесу.

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее

1
0