Спецможливості
Новини

Що має право перевіряти податкова під час воєнного стану

01.09.2022
544
Що має право перевіряти податкова під час воєнного стану фото, ілюстрація

З початком війни, аби знизити податкове навантаження на бізнес, держава провела податкову реформу воєнного стану. Були скасовані деякі податки, а також заборонені усі перевірки. Та вже буквально за кілька тижнів у реформі почали з’являтися винятки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Фокус.

Сьогодні податкова може проводити усі три види перевірки: камеральні, документальні та фактичні.

Камеральні перевірки – це перевірки, які податкова проводить у своєму приміщенні, без візиту до платника податку і навіть без його без відома. Перевіряються дані, подані в податкових деклараціях та зазначені в базах даних податкової.

Документальні перевірки на час війни дозволені, але лише позапланові, і лише за наявності підстави із переліку:

  • звернення платника;
  • інформація про недотримання граничних строків розрахунків в ЗЕД операціях;
  • початок процедур реорганізації або припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності ФОП;
  • подання декларації, в якій заявлено до відшкодування ПДВ з бюджету або задекларовано більше 100 тисяч гривень від’ємної суми ПДВ.

Фактичні перевірки. В березні було накладено мораторій на всі перевірки. Однак, досить швидко з’явився перший виняток – проведення усіх фактичних перевірок за «довоєнними» правилами, без виключень, навіть за умов небезпеки під час проведення перевірки.
Більше того, перелік предметів фактичних перевірок було розширено.

Загалом, законодавець сьогодні в пошуках компромісу та балансу. На одній чаші терезів є бізнес, який потребує підтримки та зменшення податкового навантаження на період воєнного стану. На іншій чаші – державний бюджет, дефіцит якого має покриватися за рахунок сплачених бізнесом податків.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0