Спецможливості
Новини

Селекціонери вивели новий сорт посухостійкої смородини

27.06.2021
787
Селекціонери вивели новий сорт посухостійкої смородини  фото, ілюстрація

Державний реєстр селекційних досягнень РФ поповнився в 2021 році новим сортом смородини чорної «Пілот» селекції Свердловської селекційної станції садівництва. 

Про це пише propozitsiya.com зі посиланням на east-fruit.com

Його головна відмітна особливість — посухостійкість. Рослина не тільки добре переносить наслідки ґрунтової і повітряної посухи, але і дає ягоди, що не дрібніють від спеки. Крім того, плоди містять підвищений вміст вітаміну С — 320 мг% — у порівнянні з середньостатистичним показником — 200, повідомляє Мінсільгосп РФ. 

«Новий сорт «Пілот» походить від московського сорту «Валова». Робота по його виведенню почалася в 1994 році, від посіву насіння від вільного запилення. При першому ж плодоносінні в 1998 році сіянець був відібраний в елітні. В Державне сортовипробування сорт був переданий в 2008 році. Випробування проведено за комплексом господарсько-корисних ознак. Новий сорт смородини середнього терміну дозрівання, стійкий до борошнистої роси і брунькового кліща, великоплідний (розмір ягоди до 4 грамів), з шкіркою середньої товщини і кисло-солодким смаком плодів. Вміст цукру 8,4%, кислоти 2,9%. Він універсальний, може споживатися як у свіжому вигляді, так і у всіх видах переробки», — розповіла Олена Чеботок, старший науковий співробітник Свердловської селекційної станції садівництва, співавтор сорту чорної смородини «Пілот». 

Сортовипробування держкомісією тривали 13 років — з 2008 року. Експерти перевіряли культуру за всіх заявлених ознаках: дозрівання, врожайність, стійкість до захворювань, розмір і смак плодів і багато інших. З метою виробничої апробації новий сорт смородини «Пілот» вирощували і вивчали в різних ґрунтово-кліматичних зонах: на Середньому і Південному Уралі, на Алтаї. 

Крім посухостійкості новий сорт відрізняється зимостійкістю, крупноплідністю й врожайністю — в Свердловській області збір ягід досягав 180 ц/га.

 

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 

1
0