Спецможливості
Новини

З польськими саджанцями ягідних культур виникають проблеми

24.03.2017
1540
З польськими саджанцями ягідних культур виникають проблеми фото, ілюстрація
В Україну найчастіше імпортується садивний матеріал з Італії, Великобританії, Сербії та Польщі, частково – США

В Україну найчастіше імпортується садивний матеріал з Італії, Великобританії, Сербії та Польщі, частково – США. Поодинокі проблеми траплялися в українських виробників із італійськими саджанцями. Проте найбільш проблемними можна назвати саджанці з Польщі. Про це розповів заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко кореспонденту propozitsiya.com.

Експерт зазначив, що проблеми виникають не через погану якість. "Доволі часто наші "сірі" чи "чорні" імпортери скупають за безцінь розкорчовану плантацію, наприклад малини, і продають так звані саджанці за дуже конкурентною ціною. Відповідно, кожен товар має свого покупця, виробники економлять, а потім отримують замість прибутку горе–хвороби, які швидко поширюються з розкорчованих рослин на решту насаджень. Продуктивність такої "розсади" в рази гірша порівняно з якісним садивним матеріалом", - пояснює О. Ярещенко.

Крім того, науковець додав, що виробники зараз намагаються на всьому зекономити, зокрема і на витратних матеріалах. Проте, плівка і краплинна стрічка вітчизняного виробництва, за відгуками виробників ягід, їх якість залишає бажати кращого. Тому професійні ягідні господарства віддають перевагу імпортним: плівка - імпорт із США та Ізраїлю, краплинна стрічка – Італія, Греція та Ізраїль.

Із добривами під ягідні культури проблем немає. Добрі результати демонструють скандинавські, голландські, бельгійські, турецькі добрива, з вітчизняних варто назвати «Новоферт» тощо.

Щодо ЗЗР. Із ними дійсно є проблема – зареєстрованих препаратів на ринку майже немає. Приміром, під смородину є лише 2-3 позиції препаратів. Це відбувається, оскільки комерційні компанії реєструють у першу чергу препарати під комерційні польові культури, а ягоди залишаються поза їхньою увагою.

Інтерв'ю
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0