Спецможливості
Новини

Ринок землі створено. Що треба, аби він запрацював?

30.04.2020
715
Ринок землі створено. Що треба, аби він запрацював? фото, ілюстрація

Президент підписав закон про обіг землі. Створено ринок. Нарешті. Після 20 років мораторію. Не розумію, що заважало створити ринок раніше. Не розумію, чому ми втратили два десятиріччя.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.

Без ефективних ринків не буде успішної економіки. А ринків у нас немає. Базари є, а ринків немає. Точніше, базари були, але їх закрили на карантин. Сподіваюсь відкриють, бо інакше найменшому бізнесу буде все.

Нам потрібні всі базові ринки — капіталу, землі, та праці. Жоден з них сьогодні не працює нормально. Без ринку капіталу не буде інвестицій. А без ринку праці не буде підвищення продуктивності праці та зростання зарплат до європейського рівня. Нам потрібні ринок технологій та ринок інтелектуальних прав власності. Також нам потрібен нормальний, чесний ринок ЗМІ. Не той, де найпопулярніші канали є збитковими і фінансуються політиками та олігархами.

Але жодні ринки не можуть існувати поки не працюють суди. Передумова успішної економіки і ефективних ринків — захист прав власності. Ви інвестор — тоді вас не можна кинути і ви завжди можете повернути свою інвестицію або заставу. Ви працівник — ок, вам завжди заплатять те, що вам винні, та за ринковими цінами. Ви науковець з геніальною ідеєю — значить отримаєте відсоток від прибутку. Ви фермер, який працює на землі, та готовий платити ринкову вартість за її користування — тоді ніхто вас не може з цієї землі зняти. Ні чиновник, ні поліціант, ні політик.

Закон про обіг землі підписаний сьогодні, й це історичний крок в напрямку розвитку ринкової економіки та розбудови заможної України.

Висловив свою думку Тимофій Милованов, екс-міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, почесний президент Київської школи економіки.

Ключові слова: ринок землі, закон

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0